Trwają poszukiwania nielegalnego migranta, który próbował przepłynąć Bug

2021-10-19 10:43 aktualizacja: 2021-10-19, 13:27
Fot. PAP/Artur Reszko
Fot. PAP/Artur Reszko
Na rzece Bug w miejscowości Woroblin (Lubelskie) trwa akcja poszukiwawcza jednego z dwóch migrantów, którzy próbowali przepłynąć Bug i nielegalnie przekroczyć granicę z terytorium Białorusi do Polski. Odnaleziony mężczyzna jest obywatelem Syrii.

Do zdarzenia doszło we wtorek rano w miejscowości Woroblin w gminie Janów Podlaski. "Ujawniliśmy osobę, która dokonała nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z terytorium Białorusi. Jest to obywatel Syrii. Z jego zeznań wynika, że został wepchnięty do rzeki Bug przez białoruskie służby, prawdopodobnie z innym mężczyzną. Teraz prowadzimy działania poszukiwawcze tej drugiej osoby" – poinformował PAP rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki.

Jak dodał rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. asp. Tomasz Stachyra, zgłoszenie o dwóch osobach poszkodowanych na rzece Bug wpłynęło do PSP po godz. 8.30 od Straży Granicznej. "Poszukujemy jednej osoby, bo druga jest odnaleziona" – przekazał PAP Stachyra.

Na miejsce zdarzenia została zadysponowana wodno-nurkowa grupa poszukiwawcza z Sokołowa Podlaskiego i taka sam grupa wyjechała już z Lublina. Na miejscu pracują trzy zastępy PSP. (PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

dsk/