Czarnek: Wszystkie punkty założone przed objęciem przeze mnie urzędu zostały zrealizowane

2021-10-19 14:25 aktualizacja: 2021-10-19, 14:31
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Piotr Nowak
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Piotr Nowak
Wszystkie punkty, które zostały założone przed objęciem urzędu i uzgodnione z premierem i z kierownictwem mojego ugrupowania, są zrealizowane – powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, podsumowując rok pełnienia funkcji szefa MEiN.

We wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podsumował rok pracy na stanowisku szefa resortu.

"Wszystkie punkty, które zostały założone tuż przed objęciem urzędu i uzgodnione z panem premierem Mateuszem Morawieckim oraz z kierownictwem naszego ugrupowania, są zrealizowane. Kolejne będą realizowane w kolejnych miesiącach" – zapowiedział.

Szef resortu ocenił, że czas sprawowania przez niego tej funkcji "bardzo szybko zleciał". "Ale też w czasie tego roku zostało wykonane ogromnie wiele działań w ministerstwie, które zakończyły się konkretnymi efektami" – zapewnił.

Czarnek stwierdził, że w niektórych "materiałach internetowych" brak jest konkretnych informacji na temat działania MEiN, dlatego "wyszedł z pomocną dłonią" i wyliczał realizowane przedsięwzięcia.

Szef resortu jako pierwsze dokonanie wskazał program wsparcia uczniów po pandemii.

"Jesteśmy w pandemii koronawirusa, ale po tej drugiej i trzeciej fali – tak został nazwany – jest częścią Polskiego Ładu za 244 mln zł" – wskazał. Mówił też o programie aktywny powrót uczniów do szkoły, w którego ramach są realizowane zajęcia wspomagające o wartości 177 mln zł.

Czarnek mówił też o sportklubach, szkoleniach dla nauczycieli WF-u realizowanych przez AWF w całej Polsce. Wymienił też wiele innych przedsięwzięć resortu.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

kgr/