19-letni Syryjczyk utonął podczas przekraczania pontonem Bugu. Ustalenia ze śledztwa

2021-10-21 11:34 aktualizacja: 2021-10-21, 13:46
Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Na piątek zaplanowana jest sekcja zwłok 19-letniego obywatela Syrii, którego ciało wydobyli nurkowie z rzeki Bug w okolicach miejscowości Woroblin (Lubelskie) – przekazała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

"Sekcję zwłok 19-latka zaplanowano na piątek. Jesteśmy w trakcie przesłuchiwania świadków. Według relacji mężczyzny, któremu udało się wypłynąć, mieli oni zostać skierowani przez białoruskie służby na ponton, żeby przemieścić się na drugą stronę rzeki. Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci" – poinformowała PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

We wtorek rano Strażnicy Graniczni ujawnili 22-letniego obywatela Syrii w pobliżu miejscowości Woroblin (pow. bialski). Z jego zeznań wynikało, że w nielegalnym przekroczeniu granicy z Białorusi do Polski przez rzekę Bug brał udział jeszcze inny mężczyzna. Ciało 19-letniego obywatela Syrii zostało odnalezione przez nurków w środę przed godz. 14.

"Jego tożsamość potwierdził drugi z młodych mężczyzn, z którym dzień wcześniej próbował nielegalnie przeprawić się przez Bug. Przy ciele znaleziono także dokumenty. Także ponad wszelką wątpliwość jest to 19-letni obywatel Syrii" - powiedział w środę PAP rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek. (PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

dsk/