Rozpoczęły się targi gier komputerowych Poznań Game Arena

2021-10-22 18:41 aktualizacja: 2021-10-22, 18:49
Poznań Game Arena (PGA) – impreza promowana jako największe w kraju targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej rozpoczęła się w piątek na Międzynarodowych Targach Poznańskich (MTP). W poprzednim roku wydarzenie nie odbyło się z powodu pandemii.

Biuro prasowe Grupy MTP poinformowało, że podczas tegorocznej edycji targów będzie można zagrać w blisko 100 tytułów gier wideo.

"Oprócz gorących nowości nie zabraknie również tytułów od twórców niezależnych. Do dyspozycji graczy zostanie oddany nowoczesny sprzęt, o który zadbają partnerzy technologiczni wydarzenia. Wśród tytułów, jakie pojawią się na PGA, należy z pewnością wyróżnić najnowszego Far Cry 6. Wachlarz gier będzie jednak zdecydowanie szerszy i każdy, nawet najmłodszy gracz, znajdzie coś dla siebie" – podali organizatorzy.

Grać będzie można m.in. w ustawionej na targach ciężarówce. Znajdzie się w niej 11 komputerów, scena i duży ekran. Na targach zorganizowana zostanie Wioska League of Legends z atrakcjami nawiązującymi do tego tytułu.

"Fanów wyścigówek i szybkiej jazdy ucieszy z kolei obecność marki odpowiadającej za największy w Polsce salon wyścigów wirtualnych. Symulatory gwarantują najwyższą dawkę wrażeń i adrenaliny, z powodzeniem przenosząc sport rajdowy w wymiar wirtualny. Zwiedzający będą mogli sprawdzić się na realistycznie odwzorowanych torach całego świata" – podały Targi.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach Poznań Game Arena, odbędzie się Cosplay Show, czyli rywalizacja 25 finalistów konkursu na najlepszy strój i wcielenie w postać z gry, filmu lub szeroko pojętej popkultury.

Targi potrwają do niedzieli. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

kgr/