Rzeczniczka PiS: raport Lewicy w sposób nieprawdziwy opisuje stan państwa i dokonania partii rządzącej

2021-11-13 14:09 aktualizacja: 2021-11-13, 18:41
Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Raport Lewicy w sposób nieprawdziwy opisuje stan państwa i dotychczasowe dokonania rządów PiS - oceniła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska przedstawiony w sobotę przez Lewicę "Raport o stanie państwa". Dodała, że przedstawione w nim rekomendacje są chaotyczne i "pisane na kolanie".

Lewica przedstawia w sobotę "Raport o stanie państwa" po sześciu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, "mieliśmy mieć poprawę ochrony zdrowia, lepsze finanse publiczne, odpowiedzialne państwo, pluralizm w mediach publicznych - to wszystko miało być realizowane. Niestety, partia Jarosława Kaczyńskiego w wielu miejscach zawiodła, a w jeszcze większej ilości po prostu nie realizuje swoich obietnic" - mówił Gawkowski. Ocenił, że symbolem rządów PiS są barierki stojące przed Sejmem, Trybunałem Konstytucyjnym, redakcjami mediów publicznych i w wielu innych miejscach, które "powinny być ostoją polskiej demokracji". Przekazał, że "Raport o stanie państwa" to dokument liczący 18 rozdziałów.

O ocenę raportu Lewicy PAP poprosiła rzeczniczkę PiS Anitę Czerwińską. "Raport charakteryzuje się miałkością. (To) zbiór propagandowych hasełek. W sposób nieprawdziwy opisuje stan państwa i dotychczasowe dokonania rządów PiS" - wskazała Czerwińska.

Jej zdaniem "przedstawione w nim rekomendacje są chaotyczne, nie ma też opisanej drogi ich realizacji". "Nie wypada pisać na kolanie raportu o stanie państwa. To niepoważne" - dodała.

Jednocześnie rzeczniczkę PiS zapewniła, że jej partia swoje "zobowiązania wobec Polaków będzie konsekwentnie realizować, ciężko pracując dla Polski". (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

kgr/