Pochmurna sobota. Po południu na sporych obszarach Polski rozpogodzenia

2021-11-13 14:34 aktualizacja: 2021-11-13, 14:51
Fot. PAP/ Darek Delmanowicz
Fot. PAP/ Darek Delmanowicz
W sobotę po południu możliwe rozpogodzenia w znacznej części kraju, najładniej na południu. Na północy i północnym zachodzie możliwe słabe opady deszczu i mżawki - podał PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron.

Po południu rozpogodzenia na południu Polski. "Tam może być słonecznie nawet do wieczora. Najwięcej chmur na północy kraju" - przekazał Gawron. Dodał, że w pasie na północ od Suwałk do Zgorzelca mogą wystąpić słabe opady deszczu i mżawka. Wiatr słaby, wschodni.

Temperatura popołudniu od 5 stopni C. na Suwalszczyźnie, ok. 8 stopni C. w centralnej części kraju, do 12 stopni C., tam gdzie będzie najwięcej słońca, czyli na południowym wschodzie - przewidują synoptycy z IMGW.

"Wieczorem lokalnie mogą zacząć tworzyć się mgły" - wskazał Jakub Gawron. "Noc mglista już w całym kraju, wtedy też widzialność może spaść do 100 metrów" - podkreślił. "W nocy będzie zimno. Od zera na południowym wschodzie kraju do 5 stopni C. nad morzem. W kotlinach górskich od minus 4 stopni C. do zera" - poinformował.

"W nocy na zachodzie Polski słabe opady deszczu i mżawki. Wiatr z kierunków wschodnich" - przywidywał Gawron.

W niedzielę rano według zapowiedzi IMGW, w wielu miejscach mogą występować jeszcze mgły. W ciągu dnia pochmurno, ze słabymi opadami deszczu i raczej chłodno, od 5 stopni C. na północnym wschodzie do 9 stopni C. na południu. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

Fot. PAP/Anna Zajkowska

kgr/

TEMATY: