Media: Putinowi w podróżach regularnie towarzyszy chirurg onkolog z kliniki kremlowskiej

2022-04-01 09:36 aktualizacja: 2022-04-01, 17:58
Władimir Putin, Fot. PAP/EPA/VLADIMIR ASTAPKOVICH/SPUTNIK/POOL
Władimir Putin, Fot. PAP/EPA/VLADIMIR ASTAPKOVICH/SPUTNIK/POOL
Władimira Putina często odwiedza lekarz, który specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu nowotworów. W samym Soczi odwiedził rosyjskiego przywódcę co najmniej 35 razy - podaje raport rosyjskiego niezależnego portalu Projekt, cytowany przez portal Radia Swoboda.

"Jednym z niemalże stałych towarzyszy rosyjskiego przywódcy jest lekarz Centralnego Szpitala Klinicznego w Moskwie Jewgienij Seliwanow" - czytamy w raporcie.

Według jego autorów, tematem rozprawy doktorskiej Seliwanowa było diagnozowanie i leczenie chirurgiczne osób starszych chorujących na nowotwór tarczycy. Centralny Szpital Kliniczny nazywany jest często "kliniką kremlowską".

Jak zauważa Radio Swoboda, w tekście nie ma mowy o tym, że Putin jest na cokolwiek chory, ani nie zostały wymienione konkretne diagnozy. Projekt twierdzi jednak, że Putin przeszedł co najmniej dwie operacje, w okolicach kręgosłupa. Zdarzenia te zbiegły się w czasie ze zniknięciami Putina ze sfery publicznej, o których niegdyś informowały media.

Działalność Projektu została zakazana w Rosji, po tym jak został uznany przez rosyjskie władze za "organizację niepożądaną" po opublikowaniu licznych śledztw w sprawie najbliższego otoczenia Putina. Punktem wyjścia do najnowszego raportu jest odnaleziona lista lekarzy osobistych towarzyszących rosyjskiemu przywódcy w jego podróżach.

(PAP)

kw/

TEMATY: