Sondaż dla w Polityce.pl - Andrzej Duda odrabia sondażowe straty z połowy lutego

2020-03-01 08:25 aktualizacja: 2020-03-01, 08:42
Andrzej Duda. Fot. PAP/Piotr Polak
Andrzej Duda. Fot. PAP/Piotr Polak
Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, prezydent Andrzej Duda odrabia sondażowe straty. Po sześciopunktowym spadku w zeszłym tygodniu, notowania prezydenta znów poszły w górę. Ogólnie widać stabilizację poparcia dla kandydatów - podaje portal.

Według sondażu, chęć oddania głosu na Andrzeja Dudę zadeklarowało 43 proc. badanych, co oznacza wzrost o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednią falą badań dla portalu wPolityce.pl.

Jak podał portal, kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska cieszy się poparciem 24 proc. badanych - to mniej o 1 punkt procentowy w stosunku do poprzedniego badania.

Szymona Hołownię obecnie popiera 11 proc. respondentów, tu również odnotowano spadek o 1 punkt procentowy.

Natomiast kandydat Nowej Lewicy Robert Biedroń zyskał 1 proc. poparcia. Na niego głosowałoby 10 proc. badanych.

"Poparcie dla lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza wynosi obecnie 7 proc., co oznacza spadek o dwa punkty procentowe" - czytamy na portalu. "Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak niezmiennie cieszy się poparciem 5 proc. respondentów" - dodano.

Badanie dla portalu wPolityce.pl zostało zrealizowane metodą CAWI od 21 do 24 lutego 2020 roku. Zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1090.

mark/ wj/