O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Niespokojna noc w Rosji. Zmasowany atak ukraińskich dronów na lotnisko wojskowe i rafinerie [WIDEO]

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zorganizowała zmasowany atak dronów na lotnisko wojskowe i rafinerie ropy naftowej w regionie krasnodarskim w Rosji - poinformowała w sobotę na Telegramie telewizja Hromadskie, powołując się na źródło w służbach specjalnych.

Zaatakowano lotnisko wojskowe w Kuszczewsku, na którym znajdowały się dziesiątki samolotów wojskowych, stacja radarowa i sprzęt do walki elektronicznej. Fot. X
Zaatakowano lotnisko wojskowe w Kuszczewsku, na którym znajdowały się dziesiątki samolotów wojskowych, stacja radarowa i sprzęt do walki elektronicznej. Fot. X

"Zmasowany atak dronów na lotnisko wojskowe i rafinerie ropy naftowej w rosyjskim regionie Krasnodar został zorganizowany przez SBU" - głosi komunikat Hromadskie. 

We wpisie dodano, że zaatakowano lotnisko wojskowe w Kuszczewsku, na którym znajdowały się dziesiątki samolotów wojskowych, stacja radarowa i sprzęt do walki elektronicznej.

Portal Ukrainska Prawda dodał wideo na platformie X, na którym widać skutki ataku SBU. 

Wcześniej w sobotę rano rosyjskie Radio Swoboda przekazało na Telegramie, że w regionie Krasnodarskim wybuchł pożar w rafinerii w Słowiańsku, który był spowodowany porannym atakiem dronów.

"Gubernator regionu krasnodarskiego Weniamin Kondratiew powiedział, że rano w regionie zestrzelono kilkanaście dronów, które +próbowały zaatakować+ rafinerie i infrastrukturę w kilku dzielnicach regionu" - czytamy w komunikacie. 

Według rosyjskiego ministerstwa obrony 66 ukraińskich dronów zostało zestrzelonych w nocy nad regionem krasnodarskim.

Z Kijowa Iryna Hirnyk (PAP)

gn/

Zobacz także

  •  Keir Starmer i Donald Trump podczas wizyty prezydenta USA w Wielkiej Brytanii Fot. PAP/EPA/NEIL HALL
    Keir Starmer i Donald Trump podczas wizyty prezydenta USA w Wielkiej Brytanii Fot. PAP/EPA/NEIL HALL

    Starmer rozmawiał z Trumpem o wojnie Rosji z Ukrainą

  • Steve Witkoff i Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/MARKUS SCHREIBER
    Steve Witkoff i Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/MARKUS SCHREIBER

    Rozmowy delegacji Ukrainy i USA na Florydzie „produktywne i konstruktywne”

  • Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/SEM VAN DER WAL
    Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/SEM VAN DER WAL

    „Zespół negocjacyjny pracuje na Florydzie”. Zełeński o rozmowach w USA

  • Radosław Sikorski Fot. PAP/Wiktor Dąbkowski
    Radosław Sikorski Fot. PAP/Wiktor Dąbkowski

    Sikorski: nie wierzę, że Stany Zjednoczone wycofają się z Europy

Serwisy ogólnodostępne PAP