O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Piłkarska LM - drużyna Frankowskiego lepsza od Sevilli, gol Polaka

Piłkarze Lens pokonali u siebie Sevillę 2:1 w ostatniej kolejce grupy B Ligi Mistrzów i zajęli trzecie miejsce w tabeli, dające awans do barażu o 1/8 finału Ligi Europy. Jedną bramkę dla gospodarzy - swoją pierwszą w Champions League - uzyskał Przemysław Frankowski.

Piłkarska Liga Mistrzów Lens x Sevilla. Fot. PAP/Panoramic/Baptiste Autissier
Piłkarska Liga Mistrzów Lens x Sevilla. Fot. PAP/Panoramic/Baptiste Autissier

Polak trafił do siatki w 63. minucie z rzutu karnego, dając Lens prowadzenie 1:0. Nieco ponad kwadrans później do wyrównania doprowadził Sergio Ramos, również z "jedenastki" (79.). Hiszpan podchodził do niej dwukrotnie - za pierwszym razem jego strzał obronił bramkarz Brice Samba, ale pochodzący z DR Konga Francuz zbyt szybko wyszedł przed linię bramki i doszło do powtórki karnego. Tym razem Ramos był już bezbłędny.

Remis, także korzystniejszy dla gospodarzy, utrzymywał się do szóstej doliczonej minuty, kiedy piłkę na własnej połowie stracił zawodnik Sevilli Adria Pedrosa, a Florian Sotoca popędził z nią pod bramkę i asystował przy golu Angelo Fulginiego, który ustalił wynik.

Lens zgromadziło osiem punktów, Sevilla zakończyła rywalizację w grupie B z dwoma. Pierwsze miejsce zajął Arsenal Londyn - 13 pkt, a drugie PSV Eindhoven - dziewięć. W bezpośrednim spotkaniu tych drużyn, które już nie wpływało na kolejność w tabeli, w Holandii padł remis 1:1.

Niewiele brakowało, aby swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów miał też piłkarz gości Jakub Kiwior, który trafił do siatki w drugiej połowie. Bramkę jednak anulowano ze względu na pozycję spaloną Gabriela. Brazylijczyk nie dotknął piłki, ale zdaniem sędziów absorbował uwagę defensywy PSV.

Ostatnie mecze tej fazy w grupach A, C i D zostaną rozegrane o godzinie 21, a grup E-H - w środę.

Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów zaplanowano na 18 grudnia w południe. Rywalizacja w zostanie wznowiona w połowie lutego. Finał odbędzie się 1 czerwca w Londynie na Wembley.(PAP)

ep/

Zobacz także

  • Michael Olise (L) i  Lucas Hernandez (P). Fot. EPA/MOHAMMED BADRA
    Michael Olise (L) i Lucas Hernandez (P). Fot. EPA/MOHAMMED BADRA

    Piłkarska LM - nie milkną zachwyty nad meczem PSG z Bayernem

  • Piłkarz Bayernu Monachium Aleksandar Pavlovic. Fot. PAP/EPA/ANNA SZILAGYI
    Piłkarz Bayernu Monachium Aleksandar Pavlovic. Fot. PAP/EPA/ANNA SZILAGYI

    Real odpada z Ligi Mistrzów. 7 bramek w Monachium

  • Zawodnicy FC Barcelony. Fot. PAP/EPA/JUANJO MARTIN
    Zawodnicy FC Barcelony. Fot. PAP/EPA/JUANJO MARTIN

    "Krew, pot i półfinał dla Atletico". Duma Katalonii żegna się z marzeniami o półfinale Ligi Mistrzów

  • Robert Lewandowski w pojedynku z Marcosem Llorente. Fot. PAP/EPA/JUANJO MARTIN
    Robert Lewandowski w pojedynku z Marcosem Llorente. Fot. PAP/EPA/JUANJO MARTIN

    Barcelona odpadła w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zwycięstwo jedną bramką nie wystarczyło

Serwisy ogólnodostępne PAP