O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Podczas zatrzymania podejrzanych policjanci strzelali, by wezwać pomoc

W piątek, na terenie powiatu wołomińskiego zatrzymano trzech mężczyzn, którzy byli podejrzani o oszustwo metodą "na policjanta". Po tym jak jeden z nich zaatakował gazem, policjanci oddali strzały, by wezwać pomoc. W trakcie interwencji nikt nie ucierpiał.

Funkcjonariusz Policji . Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Funkcjonariusz Policji . Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

"W piątek, około godz. 16 stołeczni policjanci na terenie powiatu wołomińskiego podjęli interwencję wobec trzech mężczyzn poruszających się samochodem bmw" - podała na platformie X warszawska policja. Miało to związek z podejrzeniami, jakoby mężczyźni mieli dopuścić się oszustwa metodą "na policjanta".

Jak podaje policja, dwóch z nich zostało zatrzymanych, a trzeci zaatakował gazem policjanta, chcąc oddalić się z miejsca zdarzenia i podjąć próbę ucieczki. "Policjanci wykorzystali broń służbową oddając strzały w bezpiecznym kierunku, w celu zaalarmowania i wezwania pomocy" - poinformowano na platformie społecznościowej. Jednak po krótkim czasie mężczyzna został zatrzymany, a w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jeden z mundurowych trafił na badania kontrolne.

Zatrzymani byli już wcześniej notowani m.in. za kradzieże z włamaniem, zaś ten który podjął próbę ucieczki był karany w przeszłości za przestępstwa narkotykowe i poszukiwany za dokonanie oszustwa metodą "na policjanta" przez inną jednostkę.

Ten przypadek nie był pierwszy, gdyż już od dłuższego czasu policjanci starali się rozpracować grupę osób, która zajmowała się oszustwami z wykorzystaniem metody "na policjanta".

"Czynności są w toku" - poinformowała policja.(PAP)

azk/ drag/ ep/

Zobacz także

  • Policyjny radiowóz, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Krzysztof Ćwik
    Policyjny radiowóz, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Krzysztof Ćwik

    Napad na kantor w Łodzi. Sprawca sterroryzował kobietę i uciekł z gotówką

  • Policyjny radiowóz - zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Krzysztof Ćwik
    Policyjny radiowóz - zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Krzysztof Ćwik

    Podejrzany o zabójstwo taksówkarza został aresztowany na trzy miesiące

  • Funkcjonariusze policji w pobliżu miejsca strzelaniny przy ulicy Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej, fot. PAP/Wojtek Jargiło
    Funkcjonariusze policji w pobliżu miejsca strzelaniny przy ulicy Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej, fot. PAP/Wojtek Jargiło

    Strzelanina w Białej Podlaskiej. Nie żyje obywatel Rosji, trwa obława za sprawcą

  • Radiowóz, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Krzysztof Ćwik
    Radiowóz, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Krzysztof Ćwik

    Konwojenci zgubili milion złotych. Znalazca z zarzutem, ale pieniędzy nie ma

Serwisy ogólnodostępne PAP