O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Policjanci wracający ze szkolenia uratowali człowieka

Policjanci z oddziałów prewencji policji w Łodzi nie spodziewali się, że rutynowe szkolenie zakończą ćwiczeniami praktycznymi w dramatycznych okolicznościach, z prawdziwą, a nie pozorowaną walką o życie człowieka na autostradzie A1 między Łodzią i Piotrkowem.

Radiowóz policyjny (zdjęcie ilustracyjne), fot. PAP/Darek Delmanowicz
Radiowóz policyjny (zdjęcie ilustracyjne), fot. PAP/Darek Delmanowicz

Policjanci dwóch plutonów V Kompanii OPP w Łodzi na co dzień pełnią służbę w Piotrkowie Trybunalskim. W środę mieli całodniowe szkolenie w Łodzi i po godz. 17.00 autostradą A1 wracali do jednostki.

W okolicach Tuszyna policyjny konwój natrafił na grupę osób przy unieruchomionym na pasie awaryjnym aucie. Zatrzymali się, żeby sprawdzić, co się stało. Okazało się, że pasażer samochodu nagle zasłabł podczas podróży i stracił przytomność. 67-letni mężczyzna wkrótce przestał oddychać. Akurat wtedy na miejscu pojawiły się radiowozy.

"Jeden z funkcjonariuszy przejął telefon od roztrzęsionej kobiety, która prowadziła rozmowę z operatorem numeru alarmowego 112 i podał niezbędne informacje, aby pomoc jak najszybciej dotarła na miejsce zdarzenia" – poinformowała PAP Dagmara Mościńska z piotrkowskiej policji.

Kiedy mł. asp. Mariusz Jeziorski prowadził resustytację krążeniowo-oddechową pacjenta, jego koledzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a później razem z ratownikami z lokalnej ochotniczej straży pożarnej wstrzymali ruch na autostradzie, by na miejscu mógł lądować helikopter LPR.

67-letniego pacjenta od policjanta przejął zespół ratowniczy pogotowia. Po przywróceniu czynności życiowych i ustabilizowaniu jego stanu helikopterem trafił do łódzkiego szpitala. (PAP)

Autor: Marek Juśkiewicz

Zobacz także

  • Policja podczas akcji poszukiwań/zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Policja podczas akcji poszukiwań/zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    14-latka zaatakowana w drodze do szkoły. Policja zatrzymała podejrzanego [ZDJĘCIA]

  • Policyjne radiowozy Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Policyjne radiowozy Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Atak nożem na policjantów na Śląsku. Padły strzały

  • Mieszkańcy miasta stawiają w centrum Andrychowa znicze w miejscu, w którym zmarła 14-latka, fot. PAP/Art Service
    Mieszkańcy miasta stawiają w centrum Andrychowa znicze w miejscu, w którym zmarła 14-latka, fot. PAP/Art Service

    Prokuratura do końca roku ma dostać opinię ws. przyczyn śmierci 14-latki z Andrychowa

  • Taśma policyjna (zdj. ilustracyjne). Fot. PAP/Albert Zawada
    Taśma policyjna (zdj. ilustracyjne). Fot. PAP/Albert Zawada

    Zbrodnia i czołowe zderzenie z ciężarówką. Policja wyjaśnia sprawę śmierci żony i męża jednego dnia

Serwisy ogólnodostępne PAP