O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec na grobie Wincentego Witosa

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec na grobie Wincentego Witosa podczas obchodów 150. rocznicy jego urodzin - poinformowała w niedzielę kancelaria prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda składa wieniec przed pomnikiem Wincentego Witosa. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Prezydent Andrzej Duda składa wieniec przed pomnikiem Wincentego Witosa. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent przebywa w Wierzchosławicach (woj. małopolskie), gdzie bierze udział w obchodach 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa.

Andrzej Duda weźmie udział w głównych uroczystościach z okazji 150. rocznicy urodzin Witosa; w ich trakcie planowane jest wystąpienie prezydenta.

Więcej

Andrzej Duda. Fot. PAP/Marcin Obara
Andrzej Duda. Fot. PAP/Marcin Obara

Będzie spotkanie prezydenta z prokuratorem Barskim. Kolarski: mamy do czynienia z poważnym kryzysem

Wincenty Witos urodził się w 1874 r. w Wierzchosławicach. Był jednym z przywódców Centrolewu, działaczem ruchu ludowego, trzykrotnym premierem II RP. Po aresztowaniu przez władze sanacyjne został osadzony w twierdzy brzeskiej.

W czasie II wojny światowej był internowany przez Niemców, odrzucił propozycję utworzenia rządu kolaboracyjnego. W 1945 r. został prezesem nowo powołanego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmarł 31 października 1945 r. w Krakowie. Spoczął w rodzinnych Wierzchosławicach; w uroczystościach pogrzebowych, trwających od 2 do 6 listopada, uczestniczyły tłumy. (PAP)

pp/

Zobacz także

  • Andrzej Duda (L) i Karol Nawrocki (P). Fot. PAP/Paweł Supernak
    Andrzej Duda (L) i Karol Nawrocki (P). Fot. PAP/Paweł Supernak

    Czy Polacy uważają, że Karol Nawrocki będzie lepszym prezydentem niż Andrzej Duda? Sondaż CBOS

  • Były prezydent RP Andrzej Duda, fot. PAP/Szymon Pulcyn
    Były prezydent RP Andrzej Duda, fot. PAP/Szymon Pulcyn
    Specjalnie dla PAP

    Medioznawca: Andrzej Duda łaknie tłumu i słuchaczy

  • Były prezydent Andrzej Duda, fot. PAP/Piotr Nowak
    Były prezydent Andrzej Duda, fot. PAP/Piotr Nowak

    Andrzej Duda ma nową pracę. Poprowadzi swój autorski program

  • Karol Nawrocki Fot. PAP/Adam Warżawa
    Karol Nawrocki Fot. PAP/Adam Warżawa

    Prezydent do bohaterów Solidarności: mogę żyć w wolnej Polsce dzięki wam

Serwisy ogólnodostępne PAP