O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Siostry Przybysz łączą siły w nowym muzycznym projekcie. Nagrały cover przeboju Anny Jurksztowicz

Jako zespół Sistars, Natalia i Paulina Przybysz nagrały wiele niezapomnianych przebojów. Od lat skupione na swoich solowych karierach, piosenkarki przypomniały siłę sióstr, odświeżając przebój Anny Jurksztowicz z 1989 r. - „Stan pogody”. Cover utworu powstał z okazji premiery filmu animowanego “Smok Diplodok” w reżyserii Wojtka Wawszczyka. Współczesna wersja piosenki, do którego muzykę napisał Krzesimir Dębski, a tekst Jacek Cygan – właśnie trafiła do serwisów streamingowych

Natalia i Paulina Przybysz. Fot. PAP/JACEK TURCZYK
Natalia i Paulina Przybysz. Fot. PAP/JACEK TURCZYK

Piosenka towarzyszy premierze pełnometrażowego filmu animowanego "Smok Diplodok", który inspirowany jest komiksami Tadeusza Baranowskiego, a który wyreżyserował Wojtek Wawszczyk. Głosu bohaterom tej produkcji użyczyli m.in. Małgorzata Kożuchowska, Borys Szyc i Arkadiusz Jakubik.

Więcej

TikTok logo. Fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN
TikTok logo. Fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN

TikTok ujawnia zestawienie najpopularniejszych hitów tego lata

„Znam kogoś, kto bardzo lubi oryginalny "Stan pogody" – to ktoś ważny dla mnie. Często w taki sposób zakochuję się w piosenkach. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w projekcie i znów zaśpiewać z Pauliną” – przekazała w oficjalnym komunikacie Natalia Przybysz. „Dobrze było zaśpiewać utwór z Natalią – nasze głosy zawsze brzmią naturalnie razem. Jest w tym magia, do której miło wracać” – przyznała Paulina, dodając, że praca z samym utworem, ale i zapoznanie się z komiksową twórczością Tadeusza Baranowskiego było dla niej niezwykle inspirujące.

„Słowo "diplodok" pojawiało się gdzieś w języku starszego pokolenia, ale postać tego smoka nie była mi nigdy znana. Po otrzymaniu komiksu i wejścia w ten szalony świat autora, poczułam, że jest to misja podobna do śpiewania standardów jazzowych. Przedłużanie żywotności wartościowych dzieł przez pokolenia zawsze ma sens” - stwierdziła Paulina.

Dla piosenki stworzono teledysk, który wyreżyserował Bartosz Mieloch. W klipie ujęcia wspólnych, beztroskich siostrzanych chwil na łonie natury mieszają się z kadrami z filmu, który zadebiutuje w polskich kinach 4 października. (PAP Life)

ep/

Zobacz także

  • Michael Gira. Fot. PAP/EPA/BALAZS MOHAI
    Michael Gira. Fot. PAP/EPA/BALAZS MOHAI

    Legenda awangardowego rocka zagra w Warszawie. Zespół będzie promować swoją ostatnią płytę

  • Pisarz, muzyk rockowy i wokalista Tomasz Lipiński. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Pisarz, muzyk rockowy i wokalista Tomasz Lipiński. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Tomek Lipiński: "Jeszcze będzie przepięknie" to opowieść o mnie, moim kraju i pokoleniu

  • Pianistka Aleksandra Świgut. Fot. PAP/Tomasz Gzell
    Pianistka Aleksandra Świgut. Fot. PAP/Tomasz Gzell

    Aleksandra Świgut: wygrywa szlachetna pianistyka, choć dość konserwatywna

  • Ikona R&B i pionier neo-soulu, D’Angelo. Fot. PAP/EPA/LAURENT GILLIERON
    Ikona R&B i pionier neo-soulu, D’Angelo. Fot. PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

    Zmarł D’Angelo. Poruszające wspomnienia polskiej piosenkarki o ikonie R&B

Serwisy ogólnodostępne PAP