O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Ulewny deszcz, a nawet grad. Burze toczą się przez kraj

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami dla większości regionów w Polsce. Występowanie burz wiążę się z przechodzącym przez Polskę z zachodu na wschód frontem atmosferycznym.

Widok na Tatry przed burzą Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Widok na Tatry przed burzą Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla prawie całej Polski, z wyjątkiem woj. podlaskiego, wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego, wschodniej części woj. Lubelskiego i okolic Jeleniej Góry.

W czasie burz może spaść od 25 do 30 mm wody na mkw. Porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwe są opady gradu.

Występowanie burz wiąże się z przechodzącym przez nasz kraj frontem atmosferycznym przesuwającym się z zachodu na wschód.

Obecnie trwają burze w woj. wielkopolskim i na północy Dolnego Śląska (PAP)

kno/

Zobacz także

  • Jesienna przyroda Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Jesienna przyroda Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    W pogodzie stagnacja – pochmurno, deszcz, a nawet burze

  • Śnieg w Tatrach. Fot. PAP/Grzegorz Momot
    Śnieg w Tatrach. Fot. PAP/Grzegorz Momot

    Synoptyk IMGW: w środę i czwartek deszcze i burze. W Tatrach śnieg

  • Kałuża po nawalnym deszczu Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Kałuża po nawalnym deszczu Fot. PAP/Marcin Bielecki

    Burze, deszcz, a na wybrzeżu silny wiatr. IMGW ostrzega

  • Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Marcin Bielecki

    Ostrzeżenia i alerty RCB dla kilku województw w związku z burzami

Serwisy ogólnodostępne PAP