O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Zderzenie na pasie lotniska w Nowym Jorku. Nie żyją dwaj piloci [ZDJĘCIA]

Pierwszy i drugi pilot zginęli, a dwie osoby odniosły obrażenia, gdy na nowojorskim lotnisku LaGuardia kanadyjski samolot zderzył się na pasie startowym z wozem strażackim portu. Loty z LaGuardii zostały wstrzymane z powodu „awaryjnej sytuacji lotniczej” - podała stacja NBC.

Wrak samolotu Air Canada Fot. PAP/EPA/OLGA FEDOROVA
Wrak samolotu Air Canada Fot. PAP/EPA/OLGA FEDOROVA

Ranni zostali dwaj członkowie personelu straży pożarnej.

Liczne filmy nagrane przez świadków zdarzenia i opublikowane w mediach społecznościowych pokazują samolot z poważnymi uszkodzeniami części dziobowej.

Maszyna przyleciała do Nowego Jorku z Montrealu z 72 pasażerami i czterema członkami załogi - przekazała agencja AP. Lot należał do linii Air Canada, był obsługiwany przez linię Jazz.

Nowojorski system powiadamiania alarmowego ostrzegł, że w pobliżu lotniska mogą być zamykane drogi i opóźnienia w ruchu.

W ubiegłym roku LaGuardia obsłużyła ponad 30 mln pasażerów - przekazała agencja Reutera. Łącznie z trzech głównym portów (poza LaGuardia to również lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego oraz Newark Liberty) obsługujących obszar Nowego Jorku korzysta rocznie blisko 150 milionów osób. (PAP)

os/ ap/ know/

Galeria (3)

  • Miejsce zdarzenia na lotnisku LaGuardia Fot. PAP/EPA/OLGA FEDOROVA
    1/3

    Miejsce zdarzenia na lotnisku LaGuardia Fot. PAP/EPA/OLGA FEDOROVA

  • Miejsce zdarzenia na lotnisku LaGuardia Fot. PAP/EPA/OLGA FEDOROVA
    2/3

    Miejsce zdarzenia na lotnisku LaGuardia Fot. PAP/EPA/OLGA FEDOROVA

  • Miejsce zdarzenia na lotnisku LaGuardia Fot. PAP/EPA/OLGA FEDOROVA
    3/3

    Miejsce zdarzenia na lotnisku LaGuardia Fot. PAP/EPA/OLGA FEDOROVA

Zobacz także

  • Anna Jantar. Fot. PAP/CAF - Ryszard Okoński
    Anna Jantar. Fot. PAP/CAF - Ryszard Okoński

    46 lat temu Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej [WIDEO]

  • Miejsce katastrofy Fot. PAP/EPA/Gabriel Márquez
    Miejsce katastrofy Fot. PAP/EPA/Gabriel Márquez

    Katastrofa samolotu transportującego banknoty. Zginęło co najmniej 15 osób [ZDJĘCIA]

  • Miejsce, w którym wydobyto pierwsze ciała po katastrofie lotniczej w Kolumbii. Fot. PAP/EPA/Mario Caicedo
    Miejsce, w którym wydobyto pierwsze ciała po katastrofie lotniczej w Kolumbii. Fot. PAP/EPA/Mario Caicedo

    Katastrofa samolotu pasażerskiego, nie żyje 15 osób, w tym poseł do parlamentu [WIDEO]

  • Upamiętnienie zmarłego tragicznie Yeisona Jimeneza. Fot. PAP/EPA/CARLOS ORTEGA
    Upamiętnienie zmarłego tragicznie Yeisona Jimeneza. Fot. PAP/EPA/CARLOS ORTEGA

    Kolumbijski muzyk, który zginął w katastrofie samolotu, przewidział swoją śmierć

Serwisy ogólnodostępne PAP