O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

"W pierwszych minutach stres osiągnął apogeum, potem wpadłem w trans rozwiązywania zadań". Maturzyści po egzaminie z polskiego [NASZE WIDEO]

Zakończył się pisemny egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym, obowiązkowym dla wszystkich abiturientów. Przebiegł spokojnie – poinformował PAP dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Egzamin maturalny. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Egzamin maturalny. Fot. PAP/Marcin Bielecki

W tym roku egzaminy maturalne przeprowadzane są w dwóch formułach. W nowej formule zdają je tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących, technikum, szkół branżowych II stopnia, a w starej - abiturienci ze starszych roczników.

Więcej

Egzamin maturalny z języka polskiego. Fot. PAP/Lech Muszyński
Egzamin maturalny z języka polskiego. Fot. PAP/Lech Muszyński

Jakie tematy pojawiły się na maturze z polskiego?

Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym, niezależnie od tego czy zdawany w nowej, czy w starej formule, rozpoczął się we wtorek o godz. 9.00. Dla maturzystów zdających w nowej formule trwał 240 minut, a dla zdających w starej 170 minut.

Arkusze egzaminacyjne z polskiego na poziomie podstawowym rozwiązywane we wtorek przez maturzystów Centralna Komisja Egzaminacyjna ma ujawnić po południu.

Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym pisany jest obowiązkowo przez wszystkich maturzystów. Chętni mogą pisać także egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym przeprowadzony będzie 20 maja. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

kh/

Zobacz także

  • Świadectwo maturalne Kaliny Jędrusik. Fot. Archiwa Państwowe
    Świadectwo maturalne Kaliny Jędrusik. Fot. Archiwa Państwowe

    Archiwa Państwowe pokazały świadectwo maturalne Kaliny Jędrusik [WIDEO]

  • Maturzyści podczas egzaminu Fot. PAP/Lech Muszyński
    Maturzyści podczas egzaminu Fot. PAP/Lech Muszyński

    CKE podała ostateczne wyniki matur

  • Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Albert Zawada
    Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Albert Zawada

    Rok szkolny 2025/2026 tuż za rogiem. CKE podaje daty egzaminów [INFOGRAFIKA]

  • Egzamin maturalny Fot. PAP/Lech Muszyński
    Egzamin maturalny Fot. PAP/Lech Muszyński

    A jednak! Oceny z matur nie zawsze sprawiedliwe. Jest raport NIK

Serwisy ogólnodostępne PAP