O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Wiceszef irańskiej dyplomacji o wzbogacaniu uranu. "Nikt nie może nam mówić, co powinniśmy"

Wiceminister spraw zagranicznych Iranu Madżid Tacht Rawanczi oświadczył w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD, że Teheran będzie kontynuował program wzbogacania uranu - przekazała w poniedziałek irańska agencja Tasnim.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/EFE/MIGUEL GUTIERREZ
Zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/EFE/MIGUEL GUTIERREZ

"Nikt nie może nam mówić, co powinniśmy, a czego nie" - oświadczył w wyemitowanej w niedzielę rozmowie przedstawiciel irańskiego rządu.

Dodał, że zdaniem Teheranu kontynuacja rozmów nie ma obecnie sensu. "Nie negocjujemy dla samych negocjacji" - powiedzial.

Szef resortu odmówił odpowiedzi na pytanie, czy Iran zabiega o wsparcie militarne Moskwy, podkreślił jednak, że współpraca wojskowa z Moskwą "nie jest tajemnicą (...) sięga dziesięcioleci".

Więcej

Biały Dom (zdj. ilustracyjne) Fot. PAP/EPA/FRANCIS CHUNG / POOL
Biały Dom (zdj. ilustracyjne) Fot. PAP/EPA/FRANCIS CHUNG / POOL

Władze USA alarmują: podwyższone zagrożenie w związku z konfliktem w Iranie

Przebywający aktualnie w Moskwie minister spraw zagranicznych Iranu Abbas Aragczi oświadczył w poniedziałek, że "Iran i Rosja koordynują stanowiska odnośnie do obecnej eskalacji na Bliskim Wschodzie" - przekazała agencja Reutera.

12 czerwca Rada Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) zażądała wyjaśnień od władz Iranu w sprawie śladów uranu znalezionych w miejscach, których kraj ten nie zgłosił jako obiekty nuklearne.

Teheran zapewnia, że jego program jądrowy ma wyłącznie pokojowy charakter, jednocześnie jednak wzbogaca uran do poziomu wielokrotnie przekraczającego potrzeby cywilnych zastosowań. MAEA oceniła, że w Iranie wzbogacono ilość uranu pozwalającą na budowę dziewięciu ładunków nuklearnych.

Więcej

Benjamin Netanjahu Fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN / POOL
Benjamin Netanjahu Fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN / POOL

Netanjahu: gdy osiągniemy nasze cele, walki ustaną

13 czerwca Izrael rozpoczął ostrzeliwanie militarnych i nuklearnych celów w Iranie. Ponad tydzień później, 22 czerwca, USA zbombardowały trzy irańskie obiekty jądrowe. Szef Pentagonu Pete Hegseth oświadczył, że Stany Zjednoczone "zniszczyły irański program nuklearny".

os/ akl/ sma/

Zobacz także

  • Członkowie Hamasu przekazują zakładnika stronie izraelskiej, fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD
    Członkowie Hamasu przekazują zakładnika stronie izraelskiej, fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD

    Szczątki przedostatniego zakładnika przekazane przez Hamas. MSZ Izraela zidentyfikowało jego narodowość

  • Bojownicy Al-Qassam, zbrojnego skrzydła Hamasu, w Strefie Gazy, Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER
    Bojownicy Al-Qassam, zbrojnego skrzydła Hamasu, w Strefie Gazy, Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER

    Kancelaria Netanjahu: szczątki zwrócone we wtorek przez Hamas nie należały do żadnego z zakładników

  • Bojownicy Al-Qassam, skrzydła zbrojnego Hamasu, fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER
    Bojownicy Al-Qassam, skrzydła zbrojnego Hamasu, fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER

    Hamas przekazał Izraelowi jedno z dwóch ostatnich ciał zakładników. Biuro Netanjahu potwierdza

  • Papież podczas mszy w Bejrucie, fot. PAP/EPA/STRINGER
    Papież podczas mszy w Bejrucie, fot. PAP/EPA/STRINGER

    Papież zakończył wizytę w Bejrucie i wraca do Rzymu. W swoim ostatnim przemówieniu zwrócił się z apelem [WIDEO]

Serwisy ogólnodostępne PAP