O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Trwa dogaszanie pożaru hali w Wągrowcu. Wydano alert RCB

Pożar hali na terenie firmy w Wągrowcu został opanowany; obecnie trwa dogaszanie – przekazał po południu rzecznik prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. asp. Martin Halasz. Pożar na terenie firmy objął łącznie ok. 1,6 tys. m kw.

Wóz strażacki Fot. PAP/Michał Meissner
Wóz strażacki Fot. PAP/Michał Meissner

Zgłoszenie o pożarze na terenie firmy produkującej m.in. chemię przemysłową i gospodarczą, służby odebrały w sobotę ok. godz. 14.30. Na miejsce skierowano kilkanaście zastępów z PSP i OSP oraz Grupę Operacyjną Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP ze st. bryg. Tomaszem Wiśniewskim; zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP.

W sobotę po południu rzecznik prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. asp. Martin Halasz poinformował, że sytuacja na miejscu zdarzenia została już opanowana.

Spaliła się hala i przyległa wiata, w których znajdowały się maszyny do produkcji plastikowych pojemników wraz z surowcem. Pożar objął łącznie ok. 1,6 tys. m kw. Po godz. 16.30 opanowano żywioł. Trwa dogaszanie. Na miejscu pracuje ponad 20 zastępów straży pożarnej – poinformował Halasz.

Na wniosek wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk do osób przebywających na terenie powiatu wągrowieckiego został wysłany alert RCB przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa o treści: „Uwaga! Pożar hali na ul. Taszarowo w Wągrowcu. Nie zbliżaj się do miejsca pożaru. Nie otwieraj okien”. (PAP)

ajw/ mro/ know/

Zobacz także

  • Zablokowany jest jeden pas ruchu w kierunku Krakowa. Fot. PAP/	Tomasz Wojtasik (zdjęcie ilustracyjne)
    Zablokowany jest jeden pas ruchu w kierunku Krakowa. Fot. PAP/ Tomasz Wojtasik (zdjęcie ilustracyjne)

    Pożar ciężarówki na S7 w kierunku Krakowa. Utrudnienia w ruchu

  • Straż pożarna Fot. PAP/Paweł Supernak
    Straż pożarna Fot. PAP/Paweł Supernak

    Pożar w bloku na Mazowszu. Cztery osoby w szpitalu

  • Wybuch i pożar w bloku w Gorzowie Wielkopolskim. Fot. PAP/Lech Muszyński
    Wybuch i pożar w bloku w Gorzowie Wielkopolskim. Fot. PAP/Lech Muszyński

    Wybuch i pożar w bloku w Gorzowie Wielkopolskim. Ewakuowano blisko 50 osób [GALERIA + WIDEO]

  • W pożarze nikt nie ucierpiał. Fot. PAP/KPPSP w Polkowicach
    W pożarze nikt nie ucierpiał. Fot. PAP/KPPSP w Polkowicach

    Pożar marketu w Polkowicach

Serwisy ogólnodostępne PAP