O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

WTA Finals. Sabalenka z pierwszym zwycięstwem. Jutro pierwszy mecz Igi

Otwierająca światową listę rankingową Aryna Sabalenka od zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w kończącym sezon turnieju WTA Finals w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Białoruska tenisistka w pierwszym meczu grupy fioletowej pokonała Chinkę Qinwen Zheng 6:3, 6:4.

Białorusinka Aryna Sabalenka w meczu z Chinką Qinwen Zheng podczas tenisowego turnieju WTA Finals 2024 w Rijadzie, fot. PAP/Marcin Cholewiński
Białorusinka Aryna Sabalenka w meczu z Chinką Qinwen Zheng podczas tenisowego turnieju WTA Finals 2024 w Rijadzie, fot. PAP/Marcin Cholewiński

Białorusinka, która walczy w Rijadzie nie tylko o pierwszy w karierze tytuł w WTA Finals, ale także o zakończenie roku na pierwszym miejscu w światowym rankingu, nie miała słabszego momentu w pierwszym spotkaniu turnieju. W pierwszym secie co prawda już w trzecim gemie musiała bronić break-pointa, jednak bez większych problemów utrzymała podanie. Chwilę później sama przełamała rywalkę, wykorzystując chwilę jej dekoncentracji, i to wystarczyło jej do zwycięstwa 6:3.

Podobnie wyglądała druga partia - Chinka dzielnie walczyła, ale w końcówce zanotowała trzy słabsze akcje przy swoim serwisie, które Sabalenka szybko rozstrzygnęła na swoją korzyść, przełamując przeciwniczkę. Następnie pewnie utrzymała własne podanie, triumfując 6:4.

W drugim sobotnim meczu grupy fioletowej Włoszka Jasmine Paolini (nr 4) zmierzy się z Kazaszką Jeleną Rybakiną (nr 5).

Wiceliderka światowego rankingu Iga Świątek w niedzielę rozpocznie rywalizację w grupie pomarańczowej. Jej pierwszą rywalką będzie rozstawiona z nr. 8 Czeszka Barbora Krejcikova. Po nich na kort wyjdą Amerykanki Coco Gauff (nr 3) i Jessica Pegula (nr 6).

Po dwie najlepsze tenisistki z obu grup awansują do półfinałów. Turniej zakończy się 9 listopada.

Wynik i program pierwszego dnia WTA Finals w Rijadzie Grupa Fioletowa: Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) - Qinwen Zheng (Chiny, 7) 6:3, 6:4 Jasmine Paolini (Włochy, 4) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 5) godz. 18.00 Mecze niedzielne Grupa Pomarańczowa Iga Świątek (Polska, 2) - Barbora Krejcikova (Czechy, 8) godz. 13.30 Coco Gauff (USA, 3) - Jessica Pegula (USA, 6) godz. 16

(PAP)

msl/ co/ sma/

Zobacz także

  • Jelena Rybakina Fot. PAP/EPA/STRINGER
    Jelena Rybakina Fot. PAP/EPA/STRINGER

    WTA Finals - Rybakina pokonała Sabalenkę w finale

  • Aryna Sabalenka Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
    Aryna Sabalenka Fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

    WTA Finals - Sabalenka wygrała z Paolini

  • Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/JESSICA LEE
    Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/JESSICA LEE

    Ranking WTA. W czołówce bez zmian, Świątek nadal druga

  • Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/ANDRES MARTINEZ CASARES
    Iga Świątek. Fot. PAP/EPA/ANDRES MARTINEZ CASARES

    Ranking WTA. Świątek zmniejsza straty do Sabalenki

Serwisy ogólnodostępne PAP