Kto stworzy aleję start-upowych gwiazd w Spodku?

2019-04-29, 10:00 aktualizacja : 2019-04-29, 10:01
Pomysły wykorzystujące sztuczną inteligencję, pionierskie rozwiązania, produkty, aplikacje, instalacje, chatboty – to z nich w katowickim Spodku powstanie aleja 100 start-upów. W dniach 14-15 maja br., równolegle do sesji i debat tematycznych w ramach European Start-up Days, odbywać się będą prezentacje uczestników konkursu Start-up Challenge, wielki finał wyłoni laureatów, 18 wyróżnionych wystąpi na scenach prezentacyjnych największej imprezy biznesowej Europy Centralnej.

Konkurs na najlepsze start-upy po raz czwarty towarzyszy European Start-up Days i Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach (EEC – European Economic Congress). W tym roku do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba blisko 300 start-upów z kilku kontynentów. Finał Start-up Challenge wraz z ogłoszeniem laureatów nastąpi 14 maja br. o godz. 20:00 na scenie głównej katowickiego Spodka.

„Dajemy młodym biznesom możliwość zaprezentowania się przed potencjalnymi inwestorami i uzyskania merytorycznego, organizacyjnego i finansowego wsparcia od światowej klasy ekspertów oraz okazję do skorzystania z wartościowego mentoringu i dotarcia do mediów. Największe globalne korporacje obecne na Europejskim Kongresie Gospodarczym poznają nowe pomysły, które stworzą naszą „start-upową aleję gwiazd” w Spodku” – mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Start-up Days.

Do grona 100 start-upów, które zaprezentują się na Scale-up Alley European Start-up Days, wybrane zostały pomysły z Białorusi, Niemiec, Polski, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz USA. Są wśród nich pomysły na biznes obejmujące np. roboty softwarowe, chatboty – w tym np. dające wsparcie osobom z problemami takimi jak uzależnienia, rozwiązania wykorzystujące drony, rzeczywistość rozszerzoną, uczenie maszynowe, narzędzia do automatycznej analizy danych, infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych, rozwiązania z obszaru medycyny, aplikacja nawigująca osoby niewidome i niedowidzące, rozwiązania, które będą umożliwiały ludziom przebywanie w atmosferze wolnej od smogu, urządzenia solarne i wiele innych.

Wśród 18 wyróżnionych start-upów znalazły się: Bioceltix, Biolumo, Brandee, Hyper Poland, Matrix Dynamix, MakeGrowLab, MOOVLED, Nomi Biotech Corporation, Optimo Light, ProperGate, QNA Technology, Salesbook, SGPR.TECH, Smabbler, Syntoil, Talk-A-Bot, V-ADMINISTRATOR, VIRTUAL-AGRO-SYSTEM.

Rejestracja na Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach prowadzona jest do 8 maja przez stronę internetową: www.eecpoland.eu.   

Źródło informacji: Grupa PTWP

 

Źródło informacji: Grupa PTWP

NAJNOWSZE informacje partnerskie i płatne