FSP inwestuje w Polsce, podwajając moce przerobowe w zakładzie obróbki powierzchniowej w Stargardzie

2019-05-06, 16:13 aktualizacja : 2019-05-06, 16:18
FSP Steel Painting Sp. z o.o.
FSP Steel Painting Sp. z o.o.
FSP Steel Painting Sp. z o.o. prowadzi działalność w Polsce od 2010 r. Nasza działalność w Polsce stale się rozwija. W sierpniu 2019 roku wprowadzamy nową linię do powlekania w Stargardzie, która podwoi wydajność produkcyjną FSP w Polsce.

HELSINKI - (BUSINESS WIRE) - FSP Steel Painting Sp. z o.o. ma dwa zakłady obróbki powierzchniowej w Polsce. Oba mieszczą się w Stargardzie Szczecińskim i obsługują klientów z całej Europy.

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna wersja komunikatu dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20190506005369/en/  

„W Polsce działa wiele dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, dlatego rośnie zapotrzebowanie na obróbkę powierzchniową. Zagraniczne firmy często zlecają wykonanie obróbki powierzchni w Polsce – mówi Jarno Huttunen, dyrektor handlowy ds. operacji międzynarodowych FSP. – Do zalet Polski należy centralne położenie, co umożliwia obsługę całej Europy”.

Zwiększenie efektywności i zakresu usług

Działalność FSP w Polsce rozwinęła się znacząco, nawet przy obecnej bazie klientów, niemal podwajając nasze roczne przychody.

Inwestycja w linie niesie ze sobą jeszcze większy potencjał wzrostu.

„Otwieramy kolejny obiekt w ramach zakładu obróbki powierzchni o wielkości 3400 m2. W nowym obiekcie znajdują się trzy przyległe komory malarskie i pomieszczenia do obróbki wstępnej. Linia jest umieszczona na terenie rozbudowanego obiektu” – mówi Jarno Huttunen.

„Nowa inwestycja umożliwi obróbkę w lakierni przedmiotów o jeszcze większych powierzchniach, przy jednoczesnym zwiększeniu możliwości wykorzystania istniejącej linii. Umożliwi to nam obsługę kilku klientów i zastosowanie różnych systemów powłok jednocześnie. Sąsiadujące ze sobą komory pracują niezależnie, więc zarówno nowa, jak i stara linia mogą być wykorzystywane do śrutowania lub obróbki wstępnej materiałami ściernymi”.

Nowa linia zostanie uruchomiona w sierpniu 2019 r.

Obecnie jeden z zakładów FSP w Polsce zajmuje się głównie obróbką powierzchniową elementów montażowych Cargotec oraz wyrobów Hydroline Oy, dostawcy rozwiązań hydraulicznych i cylindrów. Zakład obsługuje również innych lokalnych klientów, gdy zaistnieje taka potrzeba. Drugi zakład FSP zajmuje się głównie obróbką powierzchniową i wykończeniem urządzeń do przeładunku kontenerów oraz ich części produkowanych przez Cargotec.

FSP Steel Painting Sp. z o.o. jest spółką zależną FSP Finnish Steel Painting Ltd, jednej z wiodących europejskich firm zajmujących się przemysłową obróbką powierzchni. Spółka zatrudnia ponad 260 specjalistów, a jej obroty sięgają 22 mln euro.

FSP oferuje dostosowane do klienta i przyjazne dla środowiska usługi w zakresie przemysłowej obróbki powierzchni w całym cyklu życia produktu, od określenia warunków roboczych poprzez samą obróbkę powierzchni aż po obsługę pogwarancyjną. Ponadto oferuje również liczne usługi o wartości dodanej, jak np. ochrona, montaż podzespołów, pakowanie i logistyka. FSP prowadzi działalność w Polsce, Estonii i Finlandii.
 
Wersja źródłowa komunikatu jest dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20190506005369/en/

Źródło: FSP Steel Painting Sp. z o.o.

KONTAKT:

FSP Steel Painting Sp. z o.o.

Jarno Huttunen

dyrektor handlowy

tel. kom. +48 882 801 918

e-mail: jarno.huttunen@fspcorp.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Źródło informacji: Business Wire

NAJNOWSZE informacje partnerskie i płatne