Festiwal dla pracowników z całego świata

2019-09-16, 09:04 aktualizacja : 2019-09-16, 09:06
SuperDrob/Międzynarodowy SuperFestiwal
SuperDrob/Międzynarodowy SuperFestiwal
W Polsce większość imigrantów zarobkowych to Ukraińcy. Sąsiedzi zza wschodniej granicy stanowią także znaczną część załogi, która pracuje w zakładach produkcyjnych firmy SuperDrob. Bez nich, a także bez innych zatrudnionych tam pracowników zagranicznych, trudno sobie wyobrazić rozwój tego przedsiębiorstwa. Dlatego od 4 lat SuperDrob organizuje w Karczewie dla nich oraz ich rodzin specjalne wydarzenie integracyjne – Międzynarodowy SuperFestiwal.

Festiwal odbył się 15.09.2019 (niedziela) w ośrodku MOSiR w Karczewie.

Pochodzą z różnych stron świata: z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, a nawet dalekiego Tadżykistanu czy Nepalu. Jest ich w Karczewie ponad 500 osób. Są emigrantami zarobkowymi, którzy od 10 lat zasilają lokalną gospodarkę gminy Karczew. Przyczyniają się także do rozwoju firmy SuperDrob – jednego z głównych graczy na rynku rolno-spożywczym w Polsce.

Są również żywymi przykładami na to, że słowo „emigrant” nie musi wywoływać negatywnych emocji.

„Tworząc SuperFestiwal, chcemy ukazać różnorodność i ludzki potencjał naszych pracowników z różnych stron świata. Dać im zaprezentować się w innych rolach, niż te, w których są na co dzień. W czasie SuperFestiwalu nie są już tylko pracownikami SuperDrobu, ale piłkarzami, tancerzami, czy kucharzami. Chcemy dać im okazję, by poczuli dumę z własnej kultury i z siebie jako ludzi. Z dala od ojczyzny mają okazję poczuć, że są trochę w domu” - wyjaśnia Randa Ombach, CSR manager w firmie SuperDrob.

Z roku na rok organizatorom tego wydarzenia udaje się przyciągnąć coraz więcej mieszkańców Karczewa do udziału w wydarzeniu. Poprzez tego rodzaju społeczne działania, SuperDrob chce podkreślić, jak przemyślana i długotrwała integracja ludności napływowej jest możliwa - z korzyścią dla wszystkich. Sam Karczew staje się wzorcowym przykładem gminy, której wspólnotę mogą tworzyć ludzie z różnych krajów oraz kultur.

Podczas tegorocznej edycji SuperFestiwalu wzięło udział 500 osób. Gośćmi byli także lokalne władze, liderzy opinii (biznes, NGO, kultura) oraz blogerzy.

Źródło informacji: SuperDrob SA

 

Źródło informacji: SuperDrob SA

NAJNOWSZE informacje partnerskie i płatne