Podwójne zwycięstwo Alfy Romeo Giulia w konkursie „SPORT AUTO AWARD"

2019-11-22, 13:58 aktualizacja : 2019-11-22, 13:59
Alfa Romeo Giulia Veloce
Alfa Romeo Giulia Veloce
Włoski sportowy sedan zwyciężył w dwóch kategoriach konkursu organizowanego dla czytelników niemieckiego magazynu motoryzacyjnego SPORT AUTO. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio po raz trzeci z rzędu okazała się najlepszym autem w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 Euro". Alfa Romeo Giulia Veloce zwyciężyła w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 75 000 Euro".

Alfa Romeo Giulia zdobyła tytuł najlepszego samochodu przyznawany przez czytelników magazynu SPORT AUTO. W konkursie „SPORT AUTO AWARD 2019” włoski sportowy sedan zwyciężył w dwóch kategoriach. Podobnie jak w latach 2017 i 2018, topowy model gamy, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, napędzany silnikiem benzynowym BiTurbo 2,9 V6 o mocy 375 kW (510 KM), zwyciężył w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 euro". Alfa Romeo Giulia Veloce z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 206 kW (280 KM) została uznana przez czytelników niemieckiego magazynu za najlepsze auto sportowe w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 75 000 Euro".

„Wyniki konkursu +SPORT AUTO AWARD+ skupiającego się przede wszystkim na charakterystykach dynamicznych każdego z konkurentów, są powszechnie uznawane za punkt odniesienia dla producentów samochodów sportowych. Tym bardziej cieszy mnie sukces Alfy Romeo Giulia, która w ciągu ostatnich trzech lat zdobyła w sumie pięć zwycięstw w poszczególnych kategoriach konkursu - powiedziała Cristina Mauri, dyrektor marketingu Alfa Romeo i Jeep podczas ceremonii wręczenia nagród w Stuttgarcie. - Czytelnicy SPORT AUTO po raz kolejny pokazali, że podoba im się i cenią design włoskich aut i ich osiągi. Wraz z odświeżonym ostatnio modelem Alfa Romeo Giulia nadal będziemy inspirować naszymi sportowymi samochodami”.

Była to już 27. edycja konkursu „SPORT AUTO AWARD", w której ponad 12 300 czytelników oddało swoje głosy na ulubione samochody. W sumie 275 modeli aut sportowych rywalizowało w 18 kategoriach – każda z nich z dodatkową kategorią dla modeli importowanych – a także w 10 kategoriach „tuning”.

Źródło informacji: FCA Polska