Spółka Fluor podpisała z PKN ORLEN umowę doradztwa przy rozbudowie kompleksu olefin

2019-12-03, 14:39 aktualizacja : 2019-12-05, 08:46
Business Wire
Business Wire

Irving, Teksas -- (BUSINESS WIRE) -- Spółka Fluor Corporation (NYSE: FLR) ogłosiła dzisiaj podpisanie umowy z PKN ORLEN na usługę doradztwa technicznego i zarządzania projektem rozbudowy kompleksu olefin w Płocku. Usługa świadczona będzie w formule PMC+ (Project Manager Contractor). Wartość umowy na usługi odpłatne zostanie zaksięgowana w IV kw. 2019 r. 

Wiadomość zawiera materiały multimedialne. Jej pełna wersja dostępna jest tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20191203005133/en/

„Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy ze spółką PKN ORLEN przy największej inwestycji petrochemicznej w jej historii. Rozbudowa kompleksu olefin w Płocku to ważna inwestycja, która przyniesie wymierne korzyści polskiej gospodarce, przyspieszając przejście Polski na pozycję eksportera netto produktów petrochemicznych” – mówi Mark Fields, prezes (Group President) globalnego działu chemiczno-energetycznego w Fluor. 

Zawarta umowa w formule PMC+ obejmuje doradztwo techniczne i usługi zarządzania projektem. Prace mają rozpocząć się w grudniu i będą prowadzone w biurach Fluor na terenie Gliwic i Amsterdamu. 

Projekt rozbudowy kompleksu olefin stanowi główny filar realizowanego przez PKN ORLEN Programu Rozwoju Petrochemii. Po zakończeniu inwestycji kompleks zyska nową instalację krakingu parowego i system odzysku produktów ubocznych, a także kilka dodatkowych jednostek w segmencie downstream.

Fluor Corporation 

Założona w 1912 r. spółka Fluor Corporation (NYSE: FLR) to międzynarodowy podmiot świadczący usługi inżynieryjne, zaopatrzeniowe, produkcyjne, budowlane i konserwacyjne. Przez swoją działalność przyczynia się ona do budowania dobrobytu i wspiera postęp. Mająca siedzibę w Teksasie spółka zajmuje się projektowaniem, wykonawstwem i utrzymywaniem inwestycji na całym świecie z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i jakości i optymalnej wydajności kapitału. W 2018 r. Fluor odnotowała przychód na poziomie 19,2 mld USD i zatrudniała 53 tys. pracowników na całym świecie. Dzięki temu wynikowi została sklasyfikowana na 164. miejscu rankingu największych amerykańskich przedsiębiorstw – Fortune 500. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fluor.com oraz profilach Flur w mediach społecznościowych Facebook, Twitter, LinkedIn i YouTube

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20191203005133/en/

Źródło: Fluor Corporation

KONTAKT

Brian Mershon 

Kontakt z mediami

tel. 469 398 7621 

Jason Landkamer 

Kontakt z inwestorami

tel. 469 398 7222 

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.