Mindray realizuje pierwszą partię dostaw sprzętu medycznego do Włoch w 15 dni

2020-04-06, 12:21 aktualizacja : 2020-04-06, 12:24
PR Newswire/Mindray Medical International Limited
PR Newswire/Mindray Medical International Limited

SHENZHEN, Chiny, 6 kwietnia 2020 r. /PRNewswire/ -- Firma Mindray, wiodący dostawca urządzeń i rozwiązań medycznych, otrzymała zamówienie od rządu Włoch na dostawę niemal 10000 urządzeń medycznych do monitorowania i leczenia pacjentów w związku z COVID-19. Pierwsza partia sprzętu medycznego, w tym 5000 monitorów pacjentów i 400 wentylatorów, wylądowała we Włoszech 28 marca. W zaledwie dwa dni wszystkie urządzenia zostały zainstalowane w dużych szpitalach, które walczą z czasem, ratując życie krytycznie chorych pacjentów. Firma potrzebowała tylko 15 dni od otrzymania zamówienia na realizację dostawy i montaż pierwszej partii urządzeń.

Firma przyspiesza także produkcję i dostawy sprzętu medycznego, w tym drugą partię wentylatorów, która ma zostać dostarczona w najbliższych tygodniach w ramach dążeń do zmniejszenia obciążenia lokalnego systemu opieki zdrowotnej w obliczu pandemii.

„W odpowiedzi na niesłychane zapotrzebowanie skoordynowaliśmy zasoby siedziby głównej i lokalne sieci dystrybucji w celu przyspieszenia całego procesu tak, aby zagwarantować dostarczenie pilnie potrzebnych urządzeń w 15 dni. Z zaangażowaniem zapewniamy najlepsze rozwiązania medyczne i doświadczenie w pomocy rodakom w walce z wirusem” - skomentował Fabio Pitzoi, dyrektor zarządzający Mindray Italy.

Wraz z postępującym rozwojem wirusa firma Mindray zorganizowała i przeprowadziła serię webinariów z pracownikami służby zdrowia w pierwszej linii kontaktu z Chin, Włoch, Hiszpanii i wielu innych krajów w celu omówienia informacji klinicznych przydatnych do zapobiegania infekcji i leczenia pacjentów. Firma Mindray przekazała także nieodpłatnie urządzenia podtrzymywania życia do najbardziej dotkniętych regionów na północy Włoch.

„W Mindray uważamy, że w trakcie pandemii naszym obowiązkiem jest wspieranie mieszkańców Włoch, Europy i innych poważnie dotkniętych krajów. Musimy walczyć ramię w ramię. Pełniąc rolę silnego wsparcia technologii medycznej dla całej ludzkości, jesteśmy przekonani, że wspólnie uda nam się zwyciężyć” - skomentował David Yin, wiceprezes Mindray Group.

Od początku wybuchu pandemii COVID-19 firma Mindray wraz z 300 oddanymi pracownikami w Europie współpracuje z lokalnymi partnerami i ekspertami medycznymi w zakresie niesienia pomocy lokalnym systemom opieki zdrowotnej w walce z konsekwencjami globalnego kryzysu zdrowia publicznego. Firma Mindray otworzyła także międzynarodową platformę komunikacji, która umożliwia ponad 400000 pracowników służby zdrowia z ponad 110 krajów dzielenie się doświadczeniem w walce z wirusem.

Dodatkowe informacje można znaleźć tutaj lub na stronie internetowej Mindray.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1141730/Mindray_Completes_First_Batch_Delivery_of_Medical_Devices_to_Italy_within_15_Days.jpg

Źródło: Mindray Medical International Limited

Źródło informacji: PR Newswire