Pierwszy „Hub Mobilności” w Polsce - połączy nieruchomość z transportem przyszłości

2020-08-04, 08:30 aktualizacja : 2020-08-04, 12:41
Huby Mobilności
Huby Mobilności
Platforma Vooom, innowator w dziedzinie miejskiej mobilności i pierwszy w Polsce dostawca „mobilności jako usługi” (MaaS: Mobility-as-a-Service), w którą zainwestował m.in. ING Bank Śląski, uruchomi w Adgar Plaza na warszawskim Służewcu (największej w kraju biznesowej dzielnicy) Hub Mobilności, czyli nowoczesną przestrzeń parkingową dla pojazdów współdzielonych (bezemisyjnych elektrycznych hulajnóg, skuterów i aut na minuty) wraz z dedykowaną im infrastrukturą ładowania.

Misją Hubów Mobilności jest rozpowszechnienie idei ekologicznego, zrównoważonego i współdzielonego transportu. Wydzielenie specjalnych obszarów parkingowych przy nieruchomościach (biurowcach, galeriach, hotelach, osiedlach) to coś więcej niż tylko uporządkowanie miejskich chodników. W ramach Hubów Mobilności użytkownicy szybko i łatwo odnajdą preferowany środek transportu, a także otrzymają dostęp do specjalnych ładowarek. Huby Mobilności to także bogatsza oferta transportowa w dobie pandemii - stwarzają bowiem wygodną alternatywę dla przemieszczania się w warunkach dystansowania społecznego.

Większościowym udziałowcem Hubów Mobilności jest Vooom - platforma typu MaaS integrująca w jednej aplikacji różne pojazdy sharingowe z transportem publicznym i będąca także uniwersalnym planerem miejskich podróży. Na czele spółki stanął Adam Jędrzejewski - założyciel Stowarzyszenia Mobilne Miasto i jeden z pierwszych w Polsce ambasadorów współdzielonej mobilności.

„Trudno o lepszy start. Nasze premierowe wdrożenie współtworzą platforma mobilnościowa Vooom, zaangażowany w rozwój biznesowego Służewca inwestor Agdar Poland, wiodący operatorzy usług współdzielonego transportu oraz lokalny dostawca energii” - mówi Adam Jędrzejewski.

„Pilotażowy Hub Mobilności od razu widoczny będzie dla użytkowników naszej aplikacji. Potencjał Hubów Mobilności to jednak setki lokalizacji w kluczowych punktach największych polskich miast oraz tysiące firm i instytucji, które na nich skorzystają” - dodaje Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom.

„Skupiając się na komforcie pracy i życia tworzymy potrzebną infrastrukturę także w ramach swoich obiektów. Huby Mobilności znakomicie wpisują się w tę strategię i pomogą sprostać rosnącym wymaganiom biznesowego Mokotowa” - mówi z kolei Artur Filipiuk, dyrektor operacyjny Adgar Poland.

Więcej informacji: www.hubymobilności.pl, kontakt@hubymobilnosci.pl

Źródło informacji: Huby Mobilności