Samochody używane i pojazdy użytkowe. Buchbinder Auktion na drodze do sukcesu mimo pandemii koronawirusa

2020-09-30, 10:20
Ponad 650 nowych klientów w pierwszej połowie 2020 r. i przeszło 25-procentowy wzrost liczby uczestników na dzień aukcyjny.

Mimo pandemii firmie Buchbinder Auktion udało się pozyskać ponad 650 nowych klientów w pierwszej połowie roku. Wśród nich największy udział mają dealerzy samochodów (513 firm, 79%). Kolejnych 19% to warsztaty (124 firmy), a pozostałe 2% oferentów (13 firm) reprezentuje inne branże, w tym hydrauliki, grzejnictwa czy transportu.

To głównie dzięki nowym klientom Buchbinder odnotował ponad 25-procentowy wzrost liczby uczestników na dzień aukcyjny w stosunku do okresu analogicznego w 2019 roku (rejestracja na Buchbinder Auctions dla danego dnia aukcyjnego). W 23 dniach aukcyjnych firmy w 2020 r. przeciętnie brało udział 349 uczestników. Dla porównania w 2019 r. odbyło się 18 dni aukcyjnych, dla których średnia uczestników wyniosła 244. Szczególnie duży wzrost pod tym względem odnotowano w kwietniu i maju. Marzec był jedynym miesiącem, w którym nastąpił spadek, ale był on nieznaczny.

„Pozyskanie tak dużej liczby nowych klientów mimo pandemii koronawirusa świadczy o tym, że coraz więcej dealerów samochodowych i warsztatów dostrzega korzyści płynące z naszych aukcji – powiedział Markus Utke, dyrektor marketingu Buchbinder. - Należy przy tym podkreślić, że nie pobieramy żadnej prowizji aukcyjnej, ponieważ pojazdy pochodzą z naszej własnej floty. Nie stosujemy też sprzedaży prowizyjnej ani renegocjowania, decyzja o sprzedaży podejmowana jest od razu po przyjęciu oferty. Ponadto widać zainteresowanie zakupami ze strony coraz większej liczby specjalistów, którzy przewidują wzrost popytu na pojazdy używane”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.buchbinder-auktion.de

Zdjęcia prasowe: https://industrie-contact.de/buchbinder_auktion/press_pictures

Źródło: Buchbinder Auktion

KONTAKT:

Kontakt branżowy

Erik Biewendt

e-mail: erik.biewendt@ic-gruppe.com

tel. +49 40 899 666 0

Źródło informacji: APA-OTS