Dystrybucja informacji

Link do strony: PAP MediaRoom

Dystrybucja w Polsce

Pomagamy partnerom biznesowym i instytucjonalnym w skutecznej komunikacji z mediami. Rozsyłamy do odbiorców w Polsce i na całym świecie informacje prasowe oraz materiały multimedialne – zarówno przesyłane przez naszych klientów, jak i przygotowane przez Zespół Obsługi Medialnej PAP.

Dystrybuujemy treści poprzez serwisy informacyjne, portale i profile społecznościowe Polskiej Agencji Prasowej, media lokalne oraz poprzez mailingi i newslettery.

Kanały komunikacji w pakiecie dystrybucyjnym PAP MediaRoom:

www.pap.pl – otwarty portal informacyjny Polskiej Agencji Prasowej, z którego miesięcznie informacje czerpie 900 tys. internautów. Codziennie na stronie publikowane są najbardziej aktualne wiadomości, fotografie, infografiki oraz relacje wideo z najważniejszych wydarzeń politycznych, społecznych, gospodarczych.

pap-mediaroom.pl – otwarty portal udostępniający krajowym i zagranicznym mediom 6500 materiałów tekstowych i multimedialnych rocznie – do bezpłatnego pobierania i dalszego wykorzystania. W każdym miesiącu notujemy 60 tys. odsłon.

Codzienny Serwis Informacyjny PAP – najważniejsze źródło informacji i najbogatszy serwis informacyjny w Polsce, z którego korzysta (na zasadzie subskrypcji) ponad 80 redakcji mediów ogólnopolskich i regionalnych (telewizje, portale, rozgłośnie radiowe i prasa drukowana), ponad 30 najważniejszych instytucji w państwie, kilkanaście międzynarodowych agencji informacyjnych, a także największe polskie przedsiębiorstwa. Każdego dnia w serwisie pojawia się około 1000 depesz agencyjnych, relacjonujących wydarzenia polityczne, społeczne, gospodarcze, kulturalne i sportowe z kraju i ze świata. 

onet.pl – gwarantujemy publikację w domenie onet.pl, czyli w najczęściej cytowanym polskim medium (wg danych za rok 2019).

www.wideo.pap.pl – dostępny na zasadzie subskrypcji serwis multimedialny, zawierający około 300 materiałów wideo przygotowywanych przez redakcje PAP. Redakcje telewizyjne oraz portale mogą pobierać pliki wideo i wykorzystywać w swoich materiałach w części lub w całości.

samorzad.pap.pl – otwarty portal informacyjny dla samorządowców oraz pracowników instytucji samorządowych, z którego miesięcznie wiedzę czerpie około miliona internautów ze wszystkich miast, gmin, powiatów i województw w Polsce.

media lokalne – gwarantujemy publikację na niemal 500 lokalnych portalach informacyjnych na terenie całego kraju, co umożliwia dotarcie do szerokiego grona konsumentów.

media społecznościowe – informacje rozpowszechniane są w trzech najważniejszych kanałach społecznościowych PAP MediaRoom: na Facebooku, Twitterze oraz LinkedIn. Na profilach, które gromadzą 20 tys. obserwujących, umieszczamy krótkie wprowadzenia do wybranych tekstów oraz zapowiedzi konferencji czy debat wraz z linkami.

serwis YouTube – materiały wideo publikujemy na kanale Polskiej Agencji Prasowej, a relacje z wydarzeń śledzi blisko 7 000 subskrybentów.

newsletter – w newsletterze, wysyłanym codziennie do ponad 2 000 odbiorców, znajdują się wszystkie informacje opublikowane danego dnia na portalu PAP MediaRoom oraz komunikaty rządowe.

mailing tematyczny – wysyłamy informacje prasowe naszych klientów oraz materiały przygotowane przez Zespół Obsługi Medialnej PAP do kilkuset redakcji w Polsce, deklarujących zainteresowanie takimi dziedzinami, jak:

  • biznes i finanse
  • nauka i technologie
  • zdrowie i styl życia
  • polityka i społeczeństwo
  • ludzie i kultura. 

 

Dystrybucja zagraniczna

Oferujemy dystrybucję zagraniczną informacji i komunikatów za pośrednictwem platformy mailingowej oraz światowych agencji informacyjnych.

Poprzez mailing umożliwiamy dotarcie do ponad 1,5 miliona dziennikarzy i redakcji na całym świecie.

Dystrybucja agencyjna natomiast opiera się na współpracy z państwowymi i prywatnymi agencjami informacyjnymi, które gwarantują rozpowszechnianie przesyłanych treści wśród mediów w wybranym kraju lub regionie świata.

Nasi klienci mają do wyboru pakiety obejmujące m.in. Europę, Państwa Bałtyckie, Amerykę Północną,  Amerykę Łacińską, Azję, Bliski Wschód. Zapewniamy także pomoc przy tłumaczeniu tekstów na wybrany język obcy.

 

Kontakt handlowy

Elżbieta Rogala
Zespół Usług Komunikacyjnych
Biuro Rozwoju
tel. (+ 48 22) 509 24 25
kom. (+ 48) 697 716 514
e.rogala@pap.pl

 

Rafał Szafrański
Zespół Obsługi Klientów Kluczowych
Biuro Rozwoju
tel. (+ 48 22) 509 27 03
kom. (+ 48) 722 202 428
r.szafranski@pap.pl

 

Katarzyna Roszkowska
Zespół Marketingu i Sprzedaży Usług
Biuro Rozwoju
tel. (+ 48 22) 509 23 04
kom. (+ 48) 603 525 710
k.roszkowska@pap.pl