Jak zbudować firmę o międzynarodowym zasięgu? Historia Grupa iCEA

2022-06-28, 09:54 aktualizacja : 2022-06-28, 09:56
Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Historia małych firm, które stały się dużym biznesem pokazuje, że najważniejsza jest ciężka praca, determinacja i dobrze opracowana strategia. Czasami do założenia firmy wystarczy jeden dobry pomysł i laptop. Od tego zaczął się sukces Grupa iCEA - globalnej agencji SEO, która od 15 lat wyznacza standardy w branży pozycjonowania stron internetowych.

Raport z badania przedsiębiorczości (GEM Polska) pokazuje, że prawie połowa Polaków rezygnuje z założenia własnej firmy w obawie przed porażką. Założyciele Grupa iCEA wielokrotnie mieli podobne wątpliwości, jednak dziś zdobywają kolejne rynki zagraniczne.

Budowanie marki krok po kroku

Już na początku swojej biznesowej drogi właściciele firmy rozumieli, że sama widoczność w wyszukiwarce to za mało, żeby sklep internetowy generował sprzedaż. Od tego rozpoczęła się działalność w branży SEO. Czym jest SEO? O tym zagadnieniu przeczytasz tutaj: https://www.grupa-icea.pl/seo-co-to-jest/.

Pierwszą współpracę z klientem firma nawiązała w 2007 roku. Od tego czasu firma sukcesywnie się rozwijała, zwiększając również zespół specjalistów. Grupa iCEA, jako jedna z pierwszych agencji SEO w Polsce, wprowadziła innowacyjną usługę 360, która oferowała kompleksowe wsparcia branży e-commerce: od pozycjonowania i płatnych kampanii, poprzez content, aż po analitykę. Więcej informacji na temat pozycjonowania znajdziesz tutaj: https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/.

Poszerzenie oferty i budowa ekosystemu

Dzięki sukcesywnemu wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze pozycjonowania iCEA osiągnęła stabilny rozwój. W 2017 roku firma poszerzyła ofertę o usługi z zakresu: SEM, UX oraz SXO i tym samym rozpoczęła budowę ekosystemu 360. W kolejnym kroku doszło do fuzji agencji SEO: Enterso, Niezwiązanych i Grupy M40. Dynamiczny rozwój zaowocował otrzymaniem w 2019 roku certyfikatu Google Premier Partner oraz tytułu Google Rising Stars, dzięki czemu firma stała się liderem rozwiązań w obszarze SEO oraz SXO dla e-commerce.

Wszystkie spółki pod jedną marką

Prawdziwy przełom, podyktowany prężnym rozwojem, nastąpił w 2021 roku, kiedy to firma połączyła przejęte spółki pod nazwą Grupa iCEA. W tym samym roku do zespołu dołączyła 300. osoba i rozpoczęła się ekspansja na rynki zagraniczne.

„Nie zawsze byliśmy międzynarodową agencją SEO. Zaczynaliśmy od jednoosobowej działalności gospodarczej, dziś mamy nowoczesne biuro w centrum Poznania, a także oddziały w USA i Indiach. Obecnie realizujemy plany związane z dalszym rozwojem Grupa iCEA w Polsce oraz intensywną ekspansją na rynki anglojęzyczne. Docelowo będziemy działać na każdym kontynencie - tego nie zrobiła jeszcze żadna inna agencja” - mówi Wojciech Haremza, CEO Grupa iCEA.

Gdzie Grupa iCEA jest dzisiaj?

Pozycjonowanie stron internetowych to obszar, w którym specjalizuje się Grupa iCEA. Obecnie spółka realizuje średnio 2000 konsultacji SEO rocznie. Działa nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W swoim portfolio posiada kampanie realizowane w Ameryce Północnej i Azji. Prężny rozwój firmy spowodował dynamiczny wzrost zatrudnienia. Dziś spółka dysponuje największym działem technicznym w Polsce, który budują najlepsi eksperci SEO z kraju i zagranicy.

„Strategia biznesowa, którą Grupa iCEA przyjęła w 2017 roku, zakładała intensyfikację działań w obszarze e-commerce. Przez ten czas spółka osiągnęła ponad 4-krotny wzrost przychodów, znacznie przewyższając dynamikę całej branży. Ten sukces nie byłby możliwy do osiągnięcia w tak krótkim czasie bez intensywnej pracy całego zespołu skupiającego się na dynamicznym rozwoju” - mówi Łukasz Nawrocki, CEO Digital Now! Holding.

Najwięksi klienci agencji SEO

W codziennej pracy Grupa iCEA stawia na biznesowe podejście do witryn swoich klientów, wszystko po to, by uwolnić ich potencjał sprzedażowy. To możliwe dzięki zebranemu przez lata doświadczeniu z przeprowadzonych kampanii. W 2021 roku strony klientów Grupa iCEA użytkownicy wyświetlili 5 mld razy. Obecnie agencja SEO iCEA (https://www.grupa-icea.pl/) realizuje projekty dla takich klientów jak: Lou, Gerda, Brilu, Dekoria, Jean Louis David, MK Cafe, BeBio.pl, PZU, Bielenda, Sneaker Peaker, nokaut.pl, epaka.pl, merlin.pl i wielu innych.

Certyfikaty i wyróżnienia

W swojej dotychczasowej działalności Grupa iCEA otrzymała wiele certyfikatów i wyróżnień. Posiada wspomniany wcześniej certyfikat Google Partners Rising Stars, Google Partner, a także jest członkiem Związku Pracodawców Branży Internetowej - iab Polska oraz Izby Gospodarki Elektronicznej. Ponadto aktywnie uczestniczy w wydarzeniach branżowych, podczas których jest doceniana za swoje projekty i działania. Zdobyła tytuł Najlepszego Usługodawcy Digitalowego 2021 podczas eTrade Awards, tytuł Dyrektor Marketingu Roku 2020/2021 w kategorii „Master of content marketing”, nominację od E-commerce Berlin, w kategorii Best Agency oraz nominację od Marketing Performance Diamonds, w kategorii The Most Effective SEM Campaign.

Grupa iCEA - lider branży SEO

Dziś agencja SEO z Poznania obecna jest na trzech kontynentach, oferując kompleksowe usługi dla branży e-commerce i firm działających online. Jest to możliwe dzięki współpracy z zaufanymi partnerami będącymi liderami w branży oraz spółkami wyspecjalizowanymi w różnych obszarach marketingu internetowego, które tworzą ekosystem Digital Now! Holding.

Więcej na https://www.grupa-icea.pl/

Źródło informacji: Grupa iCEA

 

Źródło informacji: Grupa iCEA

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.