Ambasador Ukrainy na E23: PL for UA: wsparcie od polskich spółek umożliwia funkcjonowanie naszej energetyki

2023-03-17, 11:30
PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Nawet połowa ukraińskiej infrastruktury energetycznej została do tej pory zdewastowana bądź uszkodzona przez rosyjskiego agresora. Zdaniem Wasyla Zwarycza, ambasadora Ukrainy w Polce, działania najeźdźcy, pozbawiającego miliony niewinnych cywilów dostępu do podstawowych mediów, noszą znamiona ludobójstwa. „Stanowisko Warszawy i Kijowa w tej kwestii jest wspólne i jednoznaczne: bezkarność rodzi kolejne zbrodnie, dlatego Rosja musi zostać za wszystkie tego typu ataki pociągnięta do odpowiedzialności. Pierwszym krokiem powinno być wykluczenie jej przedstawicieli ze wszystkich organizacji międzynarodowych zajmujących się szeroko pojętą energetyką” – tłumaczy ambasador Ukrainy.

Podczas konferencji E23: PL for UA na warszawskim Stadionie Narodowym, Wasyl Zwarycz dziękował polskim spółkom energetycznym za nieustanne wsparcie, jakie kierują one na Ukrainę — zarówno w postaci sprzętu i technologii, jak i surowców m.in. gazu ziemnego.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.