
Zacznij przygotowanie do egzaminów z odpowiednim wyprzedzeniem
Ostatnie kilka tygodni przed egzaminem warto poświęcić na bezpośrednie przygotowania: sprawdzenie dotychczasowego poziomu wiedzy, powtórkę materiału ujętego w podstawie programowej i rozwiązywanie przykładowych zadań testowych. Przygotowania te warto zacząć odpowiednio wcześniej; ucząc się w pośpiechu i stresie nie będziesz w stanie przyswoić sobie całej niezbędnej wiedzy, a na samym egzaminie będziesz spięty i zmęczony. Systematyczne powtórki mniejszych partii materiału dają znacznie lepsze efekty. Nauka w krótszych blokach zapewni Ci ponadto czas na relaks, spotkania z kolegami czy hobby.
Zaplanuj czas na naukę w codziennym planie dnia
Aby łatwiej dotrzymać danego sobie słowa i zachować systematyczność w nauce, zacznij od wykonania planu w formie graficznej. Warto wyznaczyć w nim dni i ilość czasu, jakie poświęcisz na powtórki materiału z poszczególnych przedmiotów. W miarę upływu czasu zaznaczaj kolejne zrealizowane jednostki: widok dokonanych postępów dodatkowo zmotywuje Cię do dalszej pracy.
Repetytorium - Twój przewodnik w przygotowaniach do egzaminów
Odpowiednio dobrane podręczniki https://tantis.pl/podreczniki-do-szkol-podst-i-srednich-c5055 i zbiory zadań pomogą Ci uzupełnić i utrwalić wiedzę. Korzystając z nich zyskasz także informacje na temat formy i przebiegu egzaminów. Oprócz używanych na co dzień podręczników i zeszytów ćwiczeń warto zaopatrzyć się w dedykowane repetytoria, przydatne zarówno podczas przygotowań do egzaminu ósmoklasisty, jak i do matury.
Treść repetytoriów obejmuje wszystkie zagadnienia ujęte w podstawie programowej danego przedmiotu - sięgając po opracowanie tego typu masz więc pod ręką wszystkie potrzebne informacje, podane w przystępnej i czytelnej formie. Ważnym elementem repetytoriów są także przykładowe zadania egzaminacyjne, dzięki którym nauczysz się wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce i oswoisz się z formą testu.
Pamiętaj o odpoczynku
Zachowanie umiaru i balansu przynosi korzyści w każdej dziedzinie życia, a przygotowanie do matury lub egzaminu ósmoklasisty nie jest tu wyjątkiem. We wspomnianym wyżej planie warto zarezerwować także miejsce na odpoczynek. Regularne „wietrzenie” głowy utrwala zdobytą wiedzę i pozwala uniknąć przemęczenia.
W ostatnim dniu przed egzaminem odłóż książki i repetytoria na półkę - rzetelna praca, którą wykonałeś do tej pory, w zupełności wystarczy. Czas na relaks i ładowanie akumulatorów: długi spacer z psem, rowerowa wycieczka, wyścigi na rolkach ze znajomymi - wybierz aktywność, która daje Ci najwięcej pozytywnej energii.
Te wskazówki pomogą Ci w solidnym przygotowaniu do egzaminów.
Więcej na: https://tantis.pl/
Źródło informacji: tantis.pl
Źródło informacji: tantis.pl