W piątą rocznicę działalności w Rumunii HCLTech ogłasza szeroko zakrojone plany rozwoju

2023-03-31, 09:58 aktualizacja : 2023-03-31, 10:00
Zatrudnienie 1000 pracowników w ciągu najbliższych dwóch lat, partnerstwo z miejscowymi uniwersytetami.

BUKARESZT, Rumunia i NOIDA, Indie--(BUSINESS WIRE)-- HCLTech, czołowe przedsiębiorstwo technologiczne o zasięgu globalnym, ogłosiło plany rozszerzenia działalności w Rumunii i zatrudnienia w tym kraju ponad 1000 kolejnych pracowników w ciągu najbliższych dwóch lat.

HCLTech, które od pięciu lat działa i odnosi sukcesy w Rumunii, zwiększy liczbę osób zatrudnionych w biurach w Bukareszcie i Jassach. Jedną trzecią stanowisk obejmą absolwenci zrekrutowani dzięki partnerstwom z czołowymi rumuńskimi uniwersytetami.

Firma zatrudnia obecnie w Rumunii około 1000 pracowników, którzy zapewniają obsługę klientów z całego świata korzystających z jej portfela usług obejmujących rozwiązania cyfrowe, usługi w chmurze, usługi techniczne i oprogramowanie. W 2023 r. uzyskała tytuł Global Top Employer i otrzymała od organizacji Top Employers Institute certyfikat najlepszej firmy w Rumunii pod względem praktyk związanych z HR i pracownikami.

Zabierając głos z okazji rocznicy, Iulian Paduraru, członek zespołu kierowniczego HCLTech odpowiedzialny za Rumunię, powiedział: - Inwestujemy w stwarzanie możliwości, które pozwalają lokalnym talentom z Rumunii na rozwijanie kariery zawodowej w dziedzinie technologii. Obchodząc piątą rocznicę działalności i rozpoczynając kolejny etap naszego rozwoju w tym kraju, nadal chcemy umożliwiać naszym pracownikom i społecznościom lokalnym osiąganie bardzo szybkich postępów.

Jego Ekscelencja Rahul Shrivastava, ambasador Indii w Rumunii, Albanii i Mołdawii, powiedział: „Jesteśmy wszyscy bardzo dumni z tego, że HCLTech, jeden z czołowych dostawców usług i rozwiązań informatycznych z siedzibą w Indiach, osiągnął znaczący sukces w Rumunii w ciągu zaledwie pięciu lat. Firma mogła się tak rozwinąć w tym kraju dzięki podejściu skoncentrowanemu na klientach, dużym możliwościom wykonawczym oraz skupieniu się na innowacjach i transformacji cyfrowej. Firma HCLTech stała się kluczowym graczem na krajowym rynku usług informatycznych.

„HCLTech jest istotnym graczem na rumuńskim rynku. Spodziewamy się, że firma będzie coraz szybciej się rozwijać, gdyż zwiększa liczbę pracowników i poszerza ofertę technologiczną w Rumunii” - powiedziała Alexandra Simion, doradca w firmie konsultingowej IDC.

Firma HCLTech podpisała rumuńską wersję Karty różnorodności i 47% jej pracowników w tym kraju stanowią kobiety, co plasuje firmę znacznie powyżej średniej krajowej i średniej dla branży technologicznej w ujęciu globalnym. HCLTech prowadzi również kompleksowy program stażów mający na celu szkolenie studentów i zatrudnianie ich na stanowiskach technologicznych dla początkujących pracowników. Działa także na rzecz lokalnych społeczności poprzez firmowe i pracownicze inicjatywy z zakresu ochrony środowiska, polityki społecznej i ładu korporacyjnego (ESG).

Informacje o HCLTech

HCLTech jest przedsiębiorstwem technologicznym o zasięgu globalnym, zatrudniającym ponad 222000 pracowników w 60 krajach, wykorzystującym wiodące w branży możliwości skupione wokół rozwiązań cyfrowych, usług technicznych i usług w chmurze oraz oferującym szeroką gamę usług i produktów związanych z technologią. Współpracujemy z klientami z wszystkich najważniejszych dziedzin oraz zapewniamy branżowe rozwiązania dla podmiotów działających w obszarach usług finansowych, produkcji, nauk przyrodniczych i ochrony zdrowia, technologii i usług, telekomunikacji i mediów, handlu detalicznego i FMCG oraz usług publicznych. Skonsolidowane przychody przedsiębiorstwa za okres 12 miesięcy do końca grudnia 2022 r. wyniosły w sumie 12,3 mld USD. Aby dowiedzieć się, jak firma może umożliwić swoim klientom osiąganie szybkich postępów, należy odwiedzić stronę internetową hcltech.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230330005439/pl/.

Źródło: HCLTech

KONTAKT:

W celu uzyskania dalszych informacji należy skontaktować się z następującymi osobami:

Elka Ghudial, region EMEA

e-mail: elka.ghudial@hcl.com

Michelle Rico

region Ameryk

e-mail: michelle.rico@hcl.com

James Galvin

Australia i Nowa Zelandia

e-mail: james.galvin@hcl.com

Devneeta Pahuja

Indie oraz region Azji i Pacyfiku

e-mail: devneeta.p@hcl.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Źródło informacji: Business Wire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.