LG Chem przyspiesza rozwój na perspektywicznym rynku nanorurek węglowych

2021-04-20, 08:56 aktualizacja : 2021-04-20, 09:01

SEUL, Korea Południowa --(BUSINESS WIRE)-- Spółka LG Chem (KRX: 051910) otworzyła największy zakład produkcji nanorurek węglowych (CNT) w Korei. Spółka aktywnie ukierunkowuje swoją działalność na dynamicznie rozwijający się rynek nanorurek węglowych, które znajdują szerokie zastosowanie w katodach akumulatorów pojazdów elektrycznych.

14 kwietnia spółka LG Chem ogłosiła, że zakończono prace nad rozbudową II zakładu CNT w Yeosu do zdolności produkcyjnej 1200 ton metrycznych (MT) i rozpoczęto działalność komercyjną. W połączeniu z dotychczasową produkcją na poziomie 500 MT, która rozpoczęła się w 2017 r., spółka LG Chem osiągnęła całkowitą zdolność produkcyjną 1700 MT.

Nowy, II zakład CNT LG Chem jest największym na świecie obiektem z jedną linią produkcyjną wyposażonym we własny reaktor fluidalny. Zakład osiągnął stabilną jakość za pomocą pełnej automatyzacji i zużycia energii ograniczonej o 30% dzięki innowacjom procesowym.

CNT wytwarzane w zakładzie będą dostarczane do czołowych, globalnych firm produkujących akumulatory do pojazdów elektrycznych, w których posłużą jako dodatki przewodzące. Zastosowania materiału obejmują wiele branż, na przykład w elementach do podgrzewania powierzchni i półprzewodnikowych przewodach wysokiego napięcia.

W miarę rozwoju rynku CNT LG Chem planuje rozpoczęcie budowy trzeciego zakładu już w tym roku, a w przyszłości przewiduje dalszą rozbudowę zdolności produkcyjnej. Branża przewiduje, że globalne zapotrzebowanie na CNT wzrośnie gwałtownie do poziomu 40% rocznie, z zeszłorocznych 5000 MT do 20000 w 2024 r.

Dział CNT spółki LG Chem zajmuje się opracowywaniem konkurencyjnych produktów z wykorzystaniem integracji pionowej, począwszy od etylenu, który pełni funkcję surowca, po katalizatory opracowane z wykorzystaniem opatentowanych technologii i technologii produkcji obejmujących własne reaktory fluidalne.

W przypadku katalizatorów, które stanowią jedną z podstawowych technologii spółki, aby osiągnąć najwyższą jakość, LG Chem stosuje katalizatory kobaltowe – pozwalają one na ograniczenie zanieczyszczeń magnetycznych, które mogą negatywnie wpływać na jakość akumulatora. Katalizatory na bazie żelaza powszechnie stosowane w branży charakteryzują się stosunkowo wysoką zawartością zanieczyszczeń metalicznych i magnetycznych w porównaniu do kobaltu, wymagając oddzielnej obróbki poprocesowej w ramach przygotowania do sprzedaży.

„Nanorurki węglowe to sektor o dużym potencjale, ponieważ znajdują one zastosowanie w różnych produktach poza akumulatorami – powiedział Kug Lae Noh, prezes spółki petrochemicznej Petrochemicals Company. - Dlatego spółka planuje objąć pozycję globalnego lidera dzięki zwiększonej mocy produkcyjnej i konkurencyjności pod względem jakości”.

Więcej informacji na temat produkcji CNT LG Chem: https://www.lgchem.com/main/index

Źródło: LG Chem, Ltd.

KONTAKT:

LG Chem

Yon Jee Kim

e-mail: cnt.planning@lgchem.com

Źródło informacji: Busines Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Źródło informacji: Business Wire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.