Spółka TVN S.A. zakontraktowała dodatkową pojemność na satelicie Eutelsat HOTBIRD

2021-10-21, 09:30 aktualizacja : 2021-10-21, 09:33
• Wieloletnia umowa wykorzystująca potencjał HOTBIRD na terenie Europy.

• Konsolidacja partnerstwa z kluczowym klientem.

PARYŻ --(BUSINESS WIRE)-- Informacje prawne:

Eutelsat Communications (Paris:ETL) (Euronext Paris: ETL) i TVN S.A. podpisały wieloletnią umowę, dzięki której wiodący polski koncern medialny będzie mógł korzystać z dodatkowych zasobów orbitalnych na flagowym satelicie Eutelsat HOTBIRD na pozycji 13° East.

Umowa ta jest kolejnym krokiem w długoletniej współpracy pomiędzy TVN, jednym z głównych klientów HOTBIRD, a spółką Eutelsat, która towarzyszyła rozwojowi TVN od lat 90. Będzie to wsparcie dla nieustannych wysiłków TVN w celu dalszego podnoszenia jakości oferty na HOTBIRD.

TVN, należący do Grupy Discovery, jest wiodącym prywatnym nadawcą telewizyjnym w Polsce, posiadającym 24 kanały, w tym kanały ogólnodostępne oraz płatne kanały lifestyle’owe, informacyjne, sportowe i filmowe.

Należący do Eutelsat system HOTBIRD jest jednym z najbardziej wszechstronnych systemów satelitarnych w Europie pod względem zasięgu. Zostanie on dodatkowo zoptymalizowany wraz z wejściem do eksploatacji dwóch satelitów HOTBIRD nowej generacji, które mają zostać wyniesione na orbitę w 2022 roku i zastąpią jednostki kosmiczne działające obecnie na pozycji 13° długości wschodniej.

Dyrektor handlowy Eutelsat, Philippe Oliva, komentuje: „Z przyjemnością umacniamy naszą wieloletnią współpracę z TVN, który rozbudowuje swoją ofertę usług premium w Europie. Umowa ta dowodzi znaczenia satelity, jako infrastruktury nadawczej zdolnej do dotarcia do największej liczby odbiorców w Europie, zarówno obecnie, jak i w nadchodzących latach. Podkreśla również niezrównany zasięg pozycji 13° East nad Europą w połączeniu z czołową pozycją rynkową Eutelsatu w polskim krajobrazie nadawczym”.

Krzysztof Kozłowski, dyrektor ds. technologii w Grupie TVN Discovery, dodał: „Jesteśmy podekscytowani, że możemy nadal korzystać z zasobów orbitalnych Eutelsatu, aby wzmocnić dystrybucję naszych usług nadawczych w Polsce, jednym z naszych najważniejszych rynków w Europie. Niezmiernie cieszy nas również fakt, że kontynuujemy naszą współpracę z jednym z najbardziej uznanych operatorów satelitarnych na świecie, która sięga ponad 20 lat wstecz, do momentu uruchomienia naszego pierwszego kanału telewizyjnego w 1997 roku”.

Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących operatorów satelitarnych na świecie. Wykorzystując międzynarodową flotę satelitów i związaną z nią infrastrukturę naziemną, Eutelsat umożliwia klientom działającym na rynkach wideo, danych, usług rządowych, stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych skuteczną komunikację ze swoimi klientami, niezależnie od ich lokalizacji. Około 7000 kanałów telewizyjnych obsługiwanych przez wiodące grupy medialne jest nadawanych przez Eutelsat do miliarda widzów wyposażonych w odbiorniki DTH lub podłączonych do sieci naziemnych. Eutelsat z siedzibą w Paryżu, z biurami i teleportami na całym świecie, angażuje 1200 mężczyzn i kobiet z 50 krajów, którzy są oddani dostarczaniu najwyższej jakości usług.

Więcej informacji o Eutelsat można znaleźć na stronie www.eutelsat.com

Grupa TVN Discovery

Grupa TVN Discovery jest czołowym nadawcą w Polsce, należącym do Discovery, Inc. - międzynarodowego dostawcy realistycznej rozrywki, który oferuje pasjonatom na całym świecie inspirujące, informacyjne i rozrywkowe treści. Grupa TVN Discovery prowadzi obecnie 24 marki kanałów, w tym sieci niekodowane oraz szereg marek płatnej telewizji informacyjnej, lifestyle’owej, sportowej i filmowej. Spółka oferuje również szeroką gamę produktów internetowych, w tym Player - pierwszą w Polsce lokalną i legalnie działającą platformę OTT z ofertą telewizji na żywo i wideo na żądanie. W portfolio nadawcy znajduje się również TVN Media, jedno z największych biur brokerskich reklamy w Polsce. Spółka współpracuje strategicznie z Grupą CANAL+, operatorem wiodącej satelitarnej platformy cyfrowej w Polsce.

Więcej informacji o Grupie TVN Discovery można znaleźć na stronie: www.tvn.pl.

www.eutelsat.com – Obserwuj nas na Twitterze @Eutelsat_SA

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211020005565/en/

Źródło: Eutelsat Communications

KONTAKT:

Dla mediów

Joanna Darlington

tel. +33 1 53 98 31 07

e-mail: jdarlington@eutelsat.com

-

Marie Sophie Ecuer

tel. +33 1 53 98 32 45

e-mail: mecuer@eutelsat.com

-

Jessica Whyte

tel. +33 1 53 98 46 21

e-mail: jwhyte@eutelsat.com

Dla inwestorów

Joanna Darlington

tel. +33 1 53 98 31 07

e-mail: jdarlington@eutelsat.com

-

Cédric Pugni

tel. +33 1 53 98 31 54

e-mail: cpugni@eutelsat.com

-

Alexandre Illouz

tel. +33 1 53 98 46 81

e-mail: aillouz@eutelsat.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Źródło informacji: Business Wire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.