"FT": telefony Huawei P40 zawierają części z USA mimo obostrzeń handlowych

2020-04-01, 09:03 aktualizacja : 2020-04-01, 10:09
Nowy model smartfona Huawei P40 zawiera części z USA mimo obostrzeń handlowych nałożonych na chińskiego potentata przez amerykański resort handlu - podał dziennik "Financial Times". Chodzi o komponenty wyprodukowane m.in. przez Qualcomm i Skyworks.

Londyński dziennik powołał się na analizę dokonaną przez firmę XYZone z siedzibą w chińskim Szenczen. Spółka ta zajmuje się identyfikacją producentów części nowych smartfonów wypuszczanych na rynek.

Oprócz Qualcommu i Skyworks w modelu Huawei P40, który analizowała firma, znaleźć miały się komponenty pochodzące od Qorvo, innego amerykańskiego producenta podzespołów. Według "FT" od dostawców z USA pochodzą kluczowe części w smartfonie niezbędne do wykonywania połączeń telefonicznych i nawiązywania łączności z internetem.

Części pochodzące od Qualcommu są licencjonowane przez amerykańskie ministerstwo handlu - wynika z informacji, jakie "FT" uzyskał ze źródeł zbliżonych do sprawy. Model Huawei P40, podobnie jak jego poprzednik P30, to jednak smartfony w przeważającej mierze zbudowane w oparciu o komponenty wytwarzane przez firmy z ChRL, Korei Południowej i Tajwanu - dodał dziennik. (PAP)

mfr/ mk/