Google przekłada premierę bety Androida 11

2020-06-01, 12:36 aktualizacja : 2020-06-01, 12:37
Google przekłada wydarzenie z okazji premiery bety nowego systemu operacyjnego Android 11 i mówi, że "to nie czas na świętowanie". Pierwotnie wydarzenie, na którym miały być prezentowane zmiany w systemie Android, zaplanowane było na 3 czerwca.

Firma zdecydowała się odwołać wydarzenie w związku z falą protestów, które odbywają się w całych USA i na świecie w związku ze śmiercią George'a Floyda, nieuzbrojonego, czarnoskórego mężczyzny z Minnesoty, który zginął podczas interwencji policji po tym, jak funkcjonariusz przycisnął jego szyję kolanem do ziemi.

"Jesteśmy podekscytowani i chcielibyśmy powiedzieć wam więcej na temat Androida 11, ale to nie jest czas na świętowanie. Przekładamy wydarzenie planowane na 3 czerwca i wydanie bety systemu. Wkrótce podamy więcej informacji" - napisano na oficjalnym koncie Google'a w serwisie Twitter.

Wydarzenie promujące betę Androida 11 - Beta Launch Show - miało odbyć się w całości w internecie. Google zdecydowało się na ten ruch odwołując również swoją doroczną konferencję dla twórców oprogramowania - Google I/O 2020, w związku z pandemią koronawirusa.

W wydarzeniu poświęconym rozwojowi najpopularniejszego systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych miał wziąć udział wiceprezes Google'a ds. inżynierii Androida David Burke oraz inni przedstawiciele firmy związani z pracą nad tym produktem. Podczas konferencji jej widzowie mieli mieć możliwość wzięcia udziału w zdalnej sesji pytań i odpowiedzi, również z wykorzystaniem mediów społecznościowych.

Według informacji serwisu 9to5Google, decyzja o przełożeniu imprezy nie wpłynie na datę oficjalnego udostępnienia Androida 11 partnerom i deweloperom, która zaplanowana jest na trzeci kwartał tego roku. (PAP)

mfr/ mam/