W 10 miesięcy po premierze Androida 10 ma już 16 proc. użytkowników

2020-07-10, 15:28 aktualizacja : 2020-07-10, 15:39
W 10 miesięcy po premierze Androida 10 ma już 16 proc. użytkowników - donosi serwis Ars Technica, który wskazuje, że ta wersja popularnego systemu operacyjnego cieszy się najszybszym upowszechnieniem wśród użytkowników w całej jego historii.

Jak wynika z cytowanego przez serwis komunikatu firmy Google, szybsze upowszechnienie systemu Android 10 wynika z efektów pracy nad modularyzacją systemu, którą firma systematycznie prowadziła przez kilka ostatnich lat.

W pięć miesięcy po premierze Android 10 był zainstalowany na 100 mln urządzeń. To wzrost o 28 proc. w stosunku do poprzedniej wersji systemu (Android 9 Pie). Jak podało Google, na koniec ubiegłego roku na całym świecie było 2,5 mld aktywnych urządzeń działających w oparciu o system operacyjny tego koncernu.

W najbliższym czasie gigant z Mountain View planuje oprzeć system aktualizacji Androida o jądro systemu Linux gwarantujące większą przenośność. Ma to uniezależnić aktualizacje oprogramowania od specyfiki poszczególnych modeli telefonów obecnych na rynku i umożliwić bardziej uniwersalną dystrybucję Androida. (PAP)

mfr/ mk/