Klub piłkarski Manchester United zaatakowany przez hakerów

2020-11-23, 14:23 aktualizacja : 2020-11-23, 14:22
Klub piłkarski Manchester United został zaatakowany przez hakerów - informuje serwis internetowy stacji BBC. Według rzecznika MU atak był "wyrafinowany", ale w jego wyniku - jak deklaruje klub - nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa danych kibiców.

Brytyjski nadawca publiczny podaje, że w wyniku działań hakerów nie doszło do naruszenia struktur bezpieczeństwa kanałów medialnych klubu ani jego strony internetowej i oficjalnej aplikacji mobilnej dla fanów.

"Klub podjął szybkie działania zapobiegawcze względem ataku i obecnie pracuje we współpracy z doradcami eksperckimi nad dochodzeniem ws. incydentu" - poinformowały władze Manchester United w specjalnym oświadczeniu wydanym w związku ze sprawą.

MU ponadto oświadczył, że dysponuje "rozbudowanymi protokołami i procedurami" na wypadek podobnych zdarzeń. Klub miał również "przećwiczyć ryzyko" związane z cyberatakami.

Zespół bezpieczeństwa drużyny szybko wykrył aktywność hakerów i wyłączył systemy dotknięte incydentem celem ograniczenia szkód i ochrony danych - czytamy w oświadczeniu klubu. "Obecnie nie posiadamy informacji, jakoby miało dojść do jakiegokolwiek wycieku danych osobowych naszych kibiców lub klientów. Wszystkie systemy o znaczeniu krytycznym niezbędne przy rozgrywanych meczach są bezpieczne i w pełni operacyjne" - napisały władze klubu.

Manchester United o sprawie poinformował brytyjski organ ochrony danych osobowych - Biuro Komisarza ds. Informacji (ICO). Obecnie w sprawie trwa dochodzenie kryminalne we współpracy z policją, które ma pozwolić na ustalenie większej liczby szczegółów dotyczących ataku. (PAP)

mfr/ mk/