Про PAP.pl

PAP.pl - це портал найбільшого інформаційного агентства в Польщі, що збирає, систематизує та передає об'єктивну та всебічну інформацію з країни та з-за кордону. На порталі користувачі можуть ознайомитися з добіркою найважливіших повідомлень і репортажів, доповнених фотографіями та відео.

Рютте: союзники НАТО розгортають сили в районі Ормузької протоки

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив в інтерв’ю Fox News, що європейські союзники Альянсу розгортають свої сили в районі Ормузької протоки і можуть долучитися до забезпечення безпеки судноплавства, зокрема до розмінування цього морського шляху. У середу очільник НАТО має зустрітися з президентом США Дональдом Трампом у Білому домі.

Марк Рютте. Fot. PAP/EPA/Olivier Hoslet
Марк Рютте. Fot. PAP/EPA/Olivier Hoslet

"Щодо НАТО, я знаю про це розчарування, але варто пам’ятати, що йдеться про окремі випадки", – сказав Рютте в ефірі Fox News, відповідаючи на запитання про критику Альянсу з боку президента США Дональда Трампа.

 

Генсек НАТО нагадав, що країни-члени надали свої бази під час американської операції Epic Fury проти Ірану.

"Я цілком розумію розчарування, але якщо, наприклад, взяти Італію, то 500 американських літаків злетіли з баз в Італії, щоб підтримати операцію Epic Fury. (…) У столиці Румунії Бухаресті довелося скоротити кількість комерційних рейсів, оскільки аеропорт мав використовуватися для дозаправлення (літаків США)" — зазначив Рютте.

 

"Якщо подивитися на цифри щодо інвестицій, які країни НАТО зараз виділяють на власну оборону, то це просто вражає", – додав очільник НАТО. Він оцінив це як успіх президентства Трампа.

"Це робить весь Альянс сильнішим, а Сполучені Штати — безпечнішими завдяки інвестиціям в оборону тут, а також завдяки тому, що їхні союзники по НАТО збільшують свої видатки на оборону", – зазначив Рютте.

Генсек НАТО також заявив, що європейські союзники готуються до можливої підтримки США в районі Ормузької протоки.

"Зараз ми бачимо, як європейські союзники заздалегідь у великих масштабах розгортають свої ресурси поблизу протоки, щоб мати змогу надати допомогу, наприклад, у сфері розмінування", – сказав він.

 

На тлі угоди між США та Іраном влада Німеччини, Франції, Великої Британії та Італії заявили, що готові підтримати процес відновлення судноплавства через Ормузьку протоку. Це передбачає "суто оборонну, незалежну місію", яка мала б розмінувати протоку та заохотити торгові судна повернутися на цей маршрут, повідомили лідери чотирьох держав.

У понеділок президент США знову розкритикував європейські країни за те, що вони не підтримали Америку під час війни з Іраном. Водночас він запевнив, що американці взагалі не потребували такої допомоги, але звернувся до європейців із проханням про підтримку, щоб перевірити їхню реакцію.

З Вашингтона Natalia Dziurdzińska (PAP)

Опр. Roman Havryshchak

hav/

Загальнодоступні послуги PAP