zdrowie.pap.pl

„Serwis Zdrowie. Postaw na wiedzę!” to portal w całości poświęcony temu, jak dbać o zachowanie zdrowia, jakie są istotne czynniki ryzyka różnych chorób, jak wspomagać terapię prozdrowotnym zachowaniem w razie choroby.

Teksty i wideo tworzone są przez dziennikarzy Polskiej Agencji Prasowej oraz ekspertów. Ich cechy wyróżniające spośród wielu tego rodzaju portali to zarówno rzetelny przekaz, jak i przystępny język. W portalu publikowane są także infografiki, zdjęcia i autorskie rysunki.

Odbiorca ma możliwość sprawdzenia źródeł podawanych informacji, a ich źródłem są uznane autorytety i specjaliści w różnych dziedzinach medycyny oraz publikacje naukowe.

Portal jest finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 i jego celem jest podnoszenie świadomości zdrowotnej społeczeństwa poprzez wiarygodną informację i zwalczanie coraz powszechniejszych mitów na temat zdrowia i chorób. Dlatego dostęp jest bezpłatny, a ponadto wydawcy rozmaitych mediów mogą bezpłatnie pobierać publikowane w Serwisie treści, pilnując jedynie, by zamieścić źródło takiego materiału.

Bezpośredni link do serwisu: zdrowie.pap.pl