O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

21 prokuratorów zdegradowanych w 2016 r. powołanych na wyższe stanowiska

Prokurator generalny Adam Bodnar powołał na wyższe stanowiska 21 prokuratorów zdegradowanych w 2016 r. - podała w poniedziałek Prokuratura Krajowa, podkreślając, że nominacje te są realizacją deklaracji Prokuratora Generalnego "o przywracaniu godności prokuratorom".

Uroczystość w Prokuraturze Krajowej Fot. X/PK
Uroczystość w Prokuraturze Krajowej Fot. X/PK

Uroczystość wręczenia powołań na wyższe stanowiska prokuratorskie odbyła się w siedzibie Prokuratury Krajowej. Na wyższe stanowiska powołano osoby - jak czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej - zdegradowane w 2016 r. przez ówczesnego prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę z naruszeniem zasad równego traktowania i niedyskryminacji.

"Nominacje te stanowią realizację deklaracji prokuratora generalnego Adama Bodnara o przywracaniu godności prokuratorom" - dodano w komunikacie.

Powołania wręczył p.o. prokuratora krajowego Jacek Bilewicz.

Otrzymali je: Jolanta Kordulska - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Białymstoku; Tadeusz Marek - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Białymstoku; Leszek Rudnik - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Białymstoku; Alina Sapieżko - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Białymstoku; Andrzej Kuklis - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Katowicach; Mariusz Łączny - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Katowicach; Stanisław Czarnecki - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Krakowie; Dariusz Makowski - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

Nominacje otrzymali również Katarzyna Płończyk - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Krakowie; Artur Wrona - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Krakowie; Jacek Kuźma - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Lublinie; Andrzej Pogoda - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Lublinie; Ewa Szkodzińska-Łacek - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Lublinie; Dariusz Sowik - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Łodzi; Bogusław Olewiński - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie; Ryszard Pęgal - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Wśród powołanych na wyższe stanowiska prokuratorskie znaleźli się także: Katarzyna Szeska - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Warszawie; Piotr Woźniak - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej w Warszawie; Magdalena Dmoch - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu; Radosław Rejmoniak - na stanowisko prokuratora Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu; Eugeniusz Węgrzyk - na stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej w Opolu. (PAP)

mar/
 

Zobacz także

  • Obrońcy Zbigniewa Ziobry Bartosz Lewandowski (C) i Adam Gomoła (L) na korytarzu Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa Fot. PAP/Leszek Szymański
    Obrońcy Zbigniewa Ziobry Bartosz Lewandowski (C) i Adam Gomoła (L) na korytarzu Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa Fot. PAP/Leszek Szymański

    Obrońcy Ziobry: najpierw musimy wyczerpać drogę związaną m.in. ze składem sądu

  • Toga sędziowska. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
    Toga sędziowska. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

    Pijany sędzia spowodował kolizję drogową. Został zawieszony, jest śledztwo Prokuratury Krajowej

  • Viktor Orban, fot. PAP/EPA/EFE/MARTIN DIVISEK
    Viktor Orban, fot. PAP/EPA/EFE/MARTIN DIVISEK

    Węgry uchwaliły prawo uniemożliwiające ekstradycję osób poszukiwanych ENA

  • Siedziba Prokuratury Krajowej Fot. PAP/Leszek Szymański
    Siedziba Prokuratury Krajowej Fot. PAP/Leszek Szymański

    Sprawa "afery wizowej". Akt oskarżenia wobec 4 osób, w tym byłego wiceszefa MSZ

Serwisy ogólnodostępne PAP