O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

40-latek zatrzymany po kilkugodzinnej akcji policji. Jest podejrzewany o zabójstwo teściowej

Policja po obławie zatrzymała w Toruniu 40-latka, który może mieć związek z zabójstwem 69-latki z gminy Lubicz. Ciało kobiety zostało znalezione w jej domu. Ofiara to teściowa zatrzymanego. We wtorek podejrzewany o zbrodnię mężczyzna zostanie przesłuchany.

Radiowóz policyjny Fot. PAP/Radek Pietruszka
Radiowóz policyjny Fot. PAP/Radek Pietruszka

Rzecznik prasowa toruńskiej policji asp. Dominika Bocian poinformowała PAP we wtorek rano, że po kilkugodzinnej akcji zatrzymano 40-latka.

"Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa 69-letniej mieszkanki gminy Lubicz. Kobieta została znaleziona martwa w swoim domu. Z ustaleń mundurowych wynikało, że z jej śmiercią mógł mieć związek 40-latek" - wskazała asp. Bocian.

Więcej

Sędziowie na sali rozpraw Sądu Apelacyjnego w Katowicach podczas rozprawy w procesie Piotra Sz. Fot. PAP/Tomasz Wiktor
Sędziowie na sali rozpraw Sądu Apelacyjnego w Katowicach podczas rozprawy w procesie Piotra Sz. Fot. PAP/Tomasz Wiktor

Zabił ciężarną żonę, ciało porzucił w lesie. Były strażnik miejski skazany na dożywocie

Do zatrzymania mężczyzny doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Wcześniej - ok. godz. 15 w poniedziałek - policja otrzymała zgłoszenie ws. agresywnie zachowującego się mężczyzny w jednym z domów w podtoruńskiej gminie Lubicz.

Policjanci udali się na miejsce, ale w domu nie zastali agresora, a znaleźli ciało kobiety. Ofiara to matka zgłaszającej potrzebę interwencji kobiety, teściowa 40-latka.

Od tego momentu trwały działania zmierzające do zatrzymania 40-latka. W akcję zaangażowano m.in. psy tropiące. Obława zakończyła się po godz. 23 w poniedziałek. Policjanci zatrzymali mężczyznę w Toruniu.

"Dziś będą wykonywane dalsze czynności związane z przesłuchaniami i gromadzeniem materiału dowodowego. Policjanci współpracują w tej sprawie z Prokuraturą Rejonową Toruń-Wschód w Toruniu" - poinformowała asp. Bocian.

Z nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że kobieta miała zostać utopiona w wannie. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

kno/

Zobacz także

  • policyjny radiowóz, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA
    policyjny radiowóz, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA

    Mężczyzna podejrzany o zgwałcenie dwóch kobiet. Działał w warunkach recydywy

  • Autobusy. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Autobusy. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Mężczyzna podejrzany o ostrzelanie autobusu usłyszał zarzuty

  • fot. KPP w Jarosławiu
    fot. KPP w Jarosławiu

    Śledztwo w sprawie bójki, w której trzech nastolatków raniono nożem. Stan dwóch jest ciężki

  • Pies. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
    Pies. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

    35-latek podejrzany o próbę otrucia psów w Olecku. Przeszkadzało mu szczekanie

Serwisy ogólnodostępne PAP