O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Akcja "Znicz" nadal trwa. Ponad 180 wypadków w ciągu trzech dni

Drugiego listopada na polskich drogach doszło do 36 wypadków drogowych; zginęły trzy osoby, a 46 osób zostało rannych - przekazał PAP w poniedziałek podinsp. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, podsumowując akcję związaną z dniem Wszystkich Świętych.

Policja podczas kontroli kierowców w ramach "Akcji Trzeźwy Poranek" w Katowicach, fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
Policja podczas kontroli kierowców w ramach "Akcji Trzeźwy Poranek" w Katowicach, fot. PAP/Jarek Praszkiewicz

Policjant poinformował także, że w niedzielę zatrzymano największą podczas całego weekendu liczbę nietrzeźwych kierujących. Było to aż 327 osób, które wsiadły za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu (0,2-0,5 promila) bądź po pijanemu (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie).

Przez trzy dni działań (od piątku do niedzieli - PAP) policjanci byli wezwani do 182 wypadków drogowych, w których zginęło dziewięć osób, a 230 zostało rannych. W te trzy dni zatrzymanych zostało 845 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicą po użyciu alkoholu bądź w stanie nietrzeźwości

Podinsp. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP

Poinformował, że wśród ofiar wypadków cztery osoby to byli piesi, dwoje kierujących samochodami osobowymi, dwoje rowerzystów i jeden motocyklista. 

Poniedziałek to ostatni dzień akcji na Wszystkich Świętych. Bardzo istotny dzień, szczególnie przy dynamicznie zmieniającej się pogodzie i trudnych warunkach atmosferycznych. Apeluję o rozwagę, o bezpieczne powroty bez pośpiechu. Lepiej dojechać kilka minut później, ale całym i zdrowym. Oczywiście na drogach cały czas bezpieczeństPodinsp. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGPwa pilnują policjanci, ale to bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich

Podinsp. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP

mark/ mchom/ js/ sma/

Zobacz także

  • Policyjny patrol, fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Policyjny patrol, fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Akcja "Znicz" na polskich drogach. Policja podała pierwsze dane

  • Policyjny patrol. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Policyjny patrol. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Na drogach tysiące policjantów. Rusza Akcja Znicz

  • Policyjny patrol podczas ogólnopolskiej akcji „Znicz 2024”, fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Policyjny patrol podczas ogólnopolskiej akcji „Znicz 2024”, fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Policyjna akcja "Wszystkich Świętych". Tylko w sobotę zatrzymano 245 nietrzeźwych kierowców

  • Kontrola trzeźwości. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Kontrola trzeźwości. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Policja zatrzymała 240 pijanych kierowców. Informacje o incydentach podczas Wszystkich Świętych

Serwisy ogólnodostępne PAP