O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Będzie najmłodszą sekretarz prasową Białego Domu w historii. Trump dokonał wyboru

Prezydent-elekt Donald Trump wybrał w piątek Karoline Leavitt, dotychczasową rzeczniczkę jego ekipy przejściowej, na sekretarz prasową Białego Domu w jego administracji. 27-letnia Leavitt zaznaczyła się agresywną i niedustępliwą obroną Trumpa w wywiadach dla prasy i w rozmowach z dziennikarzami. Będzie najmłodszą osobą na tym stanowisku w historii.

Karoline Leavitt, fot. PAP/EPA/THE WASHINGTON POST POOL/JABIN BOTSFORD/POOL
Karoline Leavitt, fot. PAP/EPA/THE WASHINGTON POST POOL/JABIN BOTSFORD/POOL

"Karoline Leavitt wykonała fenomenalną pracę jako Krajowa Sekretarz Prasowa podczas mojej Historycznej Kampanii i mam przyjemność ogłosić, że będzie sprawować funkcję Sekretarz Prasowej Białego Domu" - powiedział Trump w opublikowanym oświadczeniu.

"Karoline jest bystra, nieustępliwa i dowiodła, że jest wysoce skuteczna w kontaktach. Jestem całkowicie pewien, że dokona jeszcze większych rzeczy i pomoże nam przekazać nasze przesłanie Amerykańskiemu Narodowi w miarę jak będziemy Czynić Amerykę Znów Wielką" - dodał.

Reuter zauważa, że zadanie sekretarza prasowego Białego Domu nie jest łatwe. Musi on (lub ona) przekazywać dziennikarzom wiarygodne informacje i zyskać ich uznanie, jednocześnie zachowując pełną lojalność wobec prezydenta.

Pochodząca ze stanu New Hampshire Leavitt będzie najmłodszą sekretarz prasową Białego Domu w historii. Dotychczas tytuł ten przysługiwał Ronaldowi Zieglerowi, który obejmując tę funkcję w 1969 roku w administracji Richarda Nixona, miał 29 lat.

AP podkreśla, że Trump podczas swojej pierwszej kadencji w Białym Domu często łamał przyjęte zasady i występował sam jako swój rzecznik. Miał czterech sekretarzy prasowych, ale często zabierał głos na konferencjach prasowych, wiecach i w mediach społecznościowych. Podczas kampanii przed tegorocznymi wyborami obiecywał dziennikarzom, że "będą mieli do niego całkowity dostęp i mnóstwo briefingów prasowych". (PAP)

jm/ sma/

Zobacz także

  • Wydobycie, zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA
    Wydobycie, zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

    Ceny ropy nadal w górę. Rynek reaguje po blokadzie Wenezueli przez USA

  • Prezydent USA Donald Trump. Fot. PAP/EPA/Doug Mills / POOL
    Prezydent USA Donald Trump. Fot. PAP/EPA/Doug Mills / POOL

    Trump zwrócił się do narodu. Będą dodatkowe środki dla żołnierzy [WIDEO]

  • Szef Biura Polityki Międzynarodowej KPRP Marcin Przydacz, fot. PAP/Paweł Supernak
    Szef Biura Polityki Międzynarodowej KPRP Marcin Przydacz, fot. PAP/Paweł Supernak

    Przydacz: jeśli jest ktoś, kto może zmusić Putina do porozumienia, to jest to Trump

  • Donald Trump, fot. PAP/EPA/ABACA PRESS/ POOL/YURI GRIPAS / POOL
    Donald Trump, fot. PAP/EPA/ABACA PRESS/ POOL/YURI GRIPAS / POOL

    Trump: myślę, że jesteśmy bliżej rozwiązania ws. Ukrainy niż kiedykolwiek wcześniej

Serwisy ogólnodostępne PAP