O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Dwanaście osób zginęło w izraelskim ataku na Strefę Gazy

Co najmniej 12 Palestyńczyków zginęło w izraelskich atakach w Strefie Gazy – poinformowały w sobotę tamtejsze szpitale, do których przewieziono ciała zabitych. Jak przekazały te placówki, ofiary śmiertelne to członkowie dwóch rodzin.

Służby ratunkowe w Strefie Gazy. Zdj. Ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD
Służby ratunkowe w Strefie Gazy. Zdj. Ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD

Zaatakowano miejscowości w północnej i południowej Strefie Gazy, w tym budynek mieszkalny w mieście Gaza i namiot w Chan Junus.

Według szpitala Szifa w ataku na Gazę śmierć poniosła kobieta, jej troje dzieci oraz krewny. Szpital Nasera podał zaś, że atak na namiot spowodował pożar, w którym zginęło siedem osób: mężczyzna, troje jego dzieci i troje wnuków.

Ministerstwo zdrowia w Strefie Gazy poinformowało, że od początku zwieszenia broni 10 października w izraelskich atakach na palestyńską półenklawę zginęło ponad 500 Palestyńczyków. Szacunki resortu są uważane za wiarogodne przez agencje ONZ i niezależnych ekspertów.(PAP)

mw/ akl/ kgr/

Zobacz także

  • Tunel w pobliżu Rafah, fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI
    Tunel w pobliżu Rafah, fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI

    Izraelczycy zaatakowali członków Hamasu, którzy wyszli z podziemnego tunelu w rejonie Rafah

  •  Kaouther Ben Hania. Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
    Kaouther Ben Hania. Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
    Specjalnie dla PAP

    Kaouther Ben Hania: „Głos Hind Rajab” wziął się z poczucia bezradności [WYWIAD]

  • Zniszczona Strefa Gazy, fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER
    Zniszczona Strefa Gazy, fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER

    Hamas postawił warunki. Chce włączyć 10 tys. policjantów do nowej administracji Strefy Gazy

  • Steve Witkoff (z lewej) i Jared Kushner (z prawej), fot. PAP/EPA/AFP POOL/LUDOVIC MARIN / POOL
    Steve Witkoff (z lewej) i Jared Kushner (z prawej), fot. PAP/EPA/AFP POOL/LUDOVIC MARIN / POOL

    Wysłannicy USA są już w Izraelu. Będą rozmawiać o Strefie Gazy

Serwisy ogólnodostępne PAP