O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Emeryci przemycili narkotyki warte 4 mln zł. Ukryli je w przyczepie kempingowej

Wracająca z urlopu para emerytów ukryła w przyczepie kempingowej i przemyciła z Hiszpani do Polski narkotyki warte 4 mln zł. Oboje trafili do aresztu. Grozi im do 20 lat więzienia.

57-latek i 71-latka wybrali się w podróż po Europie. Celem była Hiszpania. Po drodze odwiedzili wiele europejskich miast. Noce spędzali w zabranej ze sobą przyczepie kempingowej. Jak się później okazało, przystanki miały uwiarygodnić ich urlop.

Więcej

Prześwietlenie przemytnika. Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa/Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
Prześwietlenie przemytnika. Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa/Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Przemycał w żołądku narkotyki warte 1,2 mln zł

W jednej z hiszpańskich miejscowości oprócz zwiedzania i plażowania nabyli blisko 60 kg marihuany. Susz schowali w konstrukcji przyczepy kempingowej i ruszyli do Polski.

Proceder rozpracowali kryminalni ze Śródmieścia. W Milanówku pod Warszawą zatrzymali kierującego dostawczym renault z przyczepą kempingową. Samochodem podróżowała para. Oboje twierdzili, że wracają z wakacji. Na pierwszy rzut oka w aucie i przyczepie nie było śladów narkotyków.

"Po szczegółowym sprawdzeniu okazało się, że ściany przyczepy kempingowej wypełnione są workami z marihuaną" – przekazał mł. asp. Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej komendy.

Policjanci zabezpieczyli blisko 60 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 4 mln zł.

Urlopowicze przemytnicy byli zaskoczeni. Tłumaczyli policjantom, że w trakcie podróży ktoś bez ich wiedzy schował narkotyki w przyczepie, a oni niczego nie zauważyli.

Policjanci im nie uwierzyli, podobnie prokuratura i sąd. 71-letnia mieszkanka Milanówka i 57-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego usłyszeli zarzuty przewiezienia do Polski znacznej ilości narkotyków i zamiaru wprowadzenia ich do obrotu.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście i zastosował trzymiesięczny areszt. Może im grozić do 20 lat więzienia. (PAP)

mas/ joz/ know/

Zobacz także

  • Konferencja prasowa w siedzibie MSWiA Fot. PAP/Marcin Obara
    Konferencja prasowa w siedzibie MSWiA Fot. PAP/Marcin Obara

    Kierwiński: funkcjonariusze CBŚP i KAS udaremnili przemyt tony heroiny

  • Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    KAS udaremniła przemyt kłów morsa arktycznego [NASZE WIDEO]

  • Fragmenty rafy koralowej przemycone do Warszawy. Fot. PAP/Marian Zubrzycki
    Fragmenty rafy koralowej przemycone do Warszawy. Fot. PAP/Marian Zubrzycki

    Udaremniony przemyt prawie 1,5 tony rafy koralowej [ZDJĘCIA]

  • Przemyt papierosów (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Przemyt papierosów (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Akt oskarżenia związany z przemytem papierosów z Białorusi na ogromną skalę

Serwisy ogólnodostępne PAP