O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Ile potrwa wojna w Ukrainie? Szef NATO odpowiada. Niepokojące słowa

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ocenił, że nie należy się spodziewać szybkiego zakończenia wojny na Ukrainie. Pokój nastąpi, gdy broń złoży Rosja, jeśli jednak poddadzą się Ukraińcy, to ich kraj przestanie istnieć - uznał Stoltenberg w wywiadzie dla niemieckiej grupy medialnej Funke.

Ukraiński żołnierz Fot. Dmytro Smolienko/PAP/Ukrinform
Ukraiński żołnierz Fot. Dmytro Smolienko/PAP/Ukrinform

Więcej

Żołnierz ukraiński Fot. Dmytro Smolienko/PAP/Ukrinform
Żołnierz ukraiński Fot. Dmytro Smolienko/PAP/Ukrinform

Zacięte walki pod Bachmutem. Siły ukraińskie rozbiły trzy rosyjskie brygady. Były jednymi z najlepszych

"Większość wojen trwała dłużej, niż przewidywano, gdy się zaczynały. Musimy zatem przygotować się na długą wojnę na Ukrainie" - powiedział Stoltenberg w wywiadzie opublikowanym w niedzielę. "Wszyscy chcemy szybkiego pokoju, ale jednocześnie musimy przyznać, że jeśli prezydent (Wołodymyr) Zełenski i Ukraińcy przestaną walczyć, to ich kraj przestanie istnieć" - dodał szef NATO.

Według jego słów pokój nastąpi, gdy broń złoży Władimir Putin i Rosja. Stoltenberg ocenił także, że po zakończeniu wojny potrzebne będą gwarancje dla Ukrainy, inaczej bowiem "historia może się powtórzyć".

Stoltenberg wyraził też przekonanie, że "prędzej czy później Ukraina będzie w NATO". (PAP)

mar/
 

Zobacz także

  • Flagi Unii Europejskiej i Ukrainy Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
    Flagi Unii Europejskiej i Ukrainy Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

    UE zamierza przyjąć kolejny pakiet sankcji na Rosję. Padł termin

  • F-16. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski (zdjęcie ilustracyjne)
    F-16. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski (zdjęcie ilustracyjne)

    Ukraińskie media: Siły Powietrzne powołały eskadrę z amerykańskimi i holenderskimi pilotami

  • Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER
    Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER

    Energetyczny Ramstein. Zełenski podał szczegóły i ostrzegł przed atakami Rosji

  • Marco Rubio. Fot. EPA/DOMINIKA KORTVELYESIOVA
    Marco Rubio. Fot. EPA/DOMINIKA KORTVELYESIOVA

    Rubio: prezydent Trump jest głęboko zaangażowany w sukces premiera Orbana

Serwisy ogólnodostępne PAP