O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Katastrofa w USA. Z rzeki podjęto ciała ponad 30 ofiar

Z rzeki Potomak podjęto ciała ponad 30 ofiar katastrofy samolotu, który w nocy ze środy na czwartek zderzył się z wojskowym śmigłowcem w pobliżu lotniska w Waszyngtonie - podała amerykańska telewizja NBC.

Więcej

Katastrofa samolotu w USA Fot. SHAWN THEW/PAP/EPA
Katastrofa samolotu w USA Fot. SHAWN THEW/PAP/EPA

Znaleziono czarną skrzynkę samolotu, który zderzył się ze śmigłowcem w Waszyngtonie

Szef straży pożarnej i pogotowia ratunkowego w stolicy USA John Donnelly przekazał mediom, że panująca w Waszyngtonie zimna i wietrzna pogoda jest "wyjątkowo trudna dla ratowników".

Samolot pasażerski Bombardier CRJ 700 linii American Airlines, obsługiwany przez linie PSA, lecący z Wichita w stanie Kansas, zderzył się ze śmigłowcem UH-60 Black Hawk tuż przed pasem startowym lotniska im. Ronalda Reagana w Arlington pod Waszyngtonem.

Według American Airlines na pokładzie Bombardiera było 64 pasażerów i czworo członków załogi, zaś służby prasowe wojsk lądowych USA podały, że śmigłowcem leciało trzech żołnierzy.

Więcej

Miejsce katastrofy samolotu w USA Fot. JIM LO SCALZO/PAP/EPA
Miejsce katastrofy samolotu w USA Fot. JIM LO SCALZO/PAP/EPA

Katastrofa samolotu w USA. Kiedy wstępny raport?

Nie odnaleziono dotąd nikogo żywego.

Oczekuje się, że lotnisko wznowi loty w czwartek rano czasu lokalnego - przekazał dziennik "Washington Post". (PAP)

os/ ap/ mar/
 

Zobacz także

  • Samolot wielozadaniowy typu Tejas, fot. PAP/EPA/STR
    Samolot wielozadaniowy typu Tejas, fot. PAP/EPA/STR

    Indyjski samolot bojowy rozbił się podczas pokazów Dubai Air Show

  • Flaga spuszczona do połowy masztu w Ankarze - zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/EPA/NECATI SAVAS
    Flaga spuszczona do połowy masztu w Ankarze - zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/EPA/NECATI SAVAS

    Katastrofa tureckiego samolotu. Zginęło 20 żołnierzy

  • Start samolotu w USA, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/	ERIK S. LESSER
    Start samolotu w USA, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/ ERIK S. LESSER

    Katastrofa samolotu w USA. Maszyna rozbiła się tuż po starcie

  • fot. PAP/EPA/Stringer
    fot. PAP/EPA/Stringer

    Mały samolot rozbił się w Kenii. Na pokładzie byli zagraniczni turyści

Serwisy ogólnodostępne PAP