PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.
Najważniejsze wiadomości i wydarzenia dnia na świecie
Zapisz się na naszą listę mailingową, aby otrzymywać codzienne aktualizacje bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą.
Macron: Rosja pokazuje, że chce wojny
Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział w czwartek, że Rosja pokazuje "swoją chęć wojny" i oświadczył, że Moskwa musi zaakceptować "bez warunków wstępnych" 30-dniowy rozejm. Macron wypowiadał się na wspólnej konferencji prasowej w Paryżu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
26.03.2025 20:44
aktualizacja: 26.03.2025 20:50
Emmanuel Macron, fot. PAP/EPA/YOAN VALAT / POOL
Francuski prezydent zapowiedział także tematy czwartkowego szczytu "koalicji chętnych", czyli sojuszników Kijowa.
Zadeklarował dalsze wsparcie wojskowe Francji dla Ukrainy o wartości 2 mld euro. (PAP)
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Zobacz także
Rustem Umierow. Fot. PAP/ Viktor Kovalchuk
Ukraińscy negocjatorzy przybyli do USA
Kiriłł Dmitrijew. Fot. EPA/MAXIM SHIPENKOV
Rosja miała zaproponować USA, że wstrzyma przekazywanie danych wywiadowczych Iranowi
Zniszczenia po rosyjskim ataku dronowym w Odessie Fot. PAP/Alena Solomonova
Rosyjskie ataki nie ustają. W Odessie uderzono w statki ze zbożem
Ursula von der Leyen Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
Unia przekaże Ukrainie pożyczkę „w taki czy inny sposób”. Szefowa KE zapewnia